Внести єврейське кладовище до реєстру пам’яток порекомендували київські науковці, які проводили там дослідження. Досі із двох цвинтарів історичною пам’яткою визнаний лише християнський цвинтар.
Науковці, зокрема, порекомендували громадській раді з питань охорони культурної спадщини опрацювати концепцію заповідника на вулицях Кишинівській-Зеленій, із визначенням зон для туристів і зупинки транспорту, та опрацювати документацію створення пам’яток історії. Науковців, які досліджували християнський та єврейський цвинтарі, вразила історична цінність деяких пам’яток, зокрема, колони на місці поховання мусульман але залишила неприємні враження невдале розміщення ринку на вулиці Зеленій між буферною зоною в Чернівцях, яка охороняється ЮНЕСКО та старовинним кладовищем.
Ігор Сьомочкін, науковець: Напевно, ніде такого нема більше, ані в Україні, ані в Європі, що в 1940 році керівник єврейської громади встановив колону на місці поховання мусульман, за кілька років до приходу радянської влади ,і це взагалі, унікально для Чернівців це полі етнічне поєднання та співіснування різних культур. Між буферною зоною та між тими двома кладовищами те, що дуже заважає поєднанню одного з іншим, це є стихійний ринок.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами