Автор ідеї фільму, Михайло Крупієвський, вважає, що світ складається з людей, які прискорюють час, та тих, хто його гальмує. У 90-ті людей, які гальмували час, було набагато більше. Але цей фільм — про людей, які, опинившись у проваллі 90-х, змогли прискорити час та втілити свої мрії, пише Медіа агентство АСС з посиланням на компанію «Фільм Плюс».
«П’ять років тому до 25-ї річниці Незалежності України я знімав фільм «Моя Україна» на замовлення каналу ICTV, тоді я записав дуже багато інтерв’ю, деякі з яких не увійшли до фільму. Але ці люди та їхні історії надихають мене своїм прикладом та здобутками, і я вирішив розповісти їхні історії у проєкті «Вперед, 90-ті». Люди поділяються на тих, хто прискорює час, і тих, хто його гальмує. Від того, яка категорія переважає, залежить, буде країна розвиватися швидше чи стоятиме на місці. Ідея фільму «Вперед, у 90-ті» полягає у тому, аби показати 90-ті не роками злиднів, а часом сміливих людей, ідей та проєктів. Часом, коли відбувалося становлення людей, які випереджали свій час, і завдяки яким країна мусила рухатись швидше», - розповів Михайло Крупієвський.
- інженер-винахідник Анатолій Кокуш, який у 90-ті створив фірму «Filmotechnic», а вже у 2006 він отримав два технічних «Оскари» за свої розробки у галузі кіно;
- режисер Сергій Маслобойщиков, що зняв у 90-ті повний символізму та пророцтв фільм «Співачка Жозефіна та мишачий народ»;
- кінопродюсер Олександр Роднянський, який створив у той час справжнє явище — телевізійний канал «1+1»;
- книговидавчиня Олександра Коваль, що започаткувала головну культурну подію України – Національний книжковий ярмарок і Львівський міжнародний літературний фестиваль «Форум видавців»;
- письменниця Оксана Забужко, яка написала знаковий для сучасної української літератури роман «Польові дослідження з українського сексу».
Ідею створення фільму підтримав Український культурний фонд і цього року компанія «Фільм Плюс» почала і закінчила виробництво стрічки. ЇЇ режисером стала Жанна Максименко-Довгич, продюсером — Ірина Сабанадзе. Фільм «Вперед, у 90-ті» мав прем’єрний показ на каналі «Еспресо», але попереду його чекає перетворення на документальний серіал з 12-ти серій.
Отримуйте новини в Telegram
Частина зйомок новели про Сергія Маслобойщикова проводилася у Чернівцях цього літа, у театрі імені Ольги Кобилянської, в якому майже 30 років тому проходили знімання фільму «Співачка Жозефіна та мишачий народ». Про це розповіла Жанна Маскименко-Довгич, режисерка фільму:
«Концепція фільму «Вперед, у 90-ті» — у тому, що ми показуємо наших героїв сьогодні та розповідаємо їхні історії 90-х. Відтак, із Сергієм Маслобойщиковим ми поїхали до Чернівців, де 28 років тому у Чернівецькому театрі ім. Ольги Кобилянської проходили зйомки його фільму «Жозефіна та мишачий народ».
«Для пана Сергія відвідання Чернівців, уперше з моменту зйомок, було ніби стрибком у часі, що дало можливість згадати про те, якою була реальність середини 90-х. З одного боку, романтична, час можливостей, а з іншого — знецінення коштів, відсутність простих елементарних умов для зйомок, таких, як гаряча вода, їжа для знімальної групи, і навіть електрика. Проте, творча група не просто знімала чи знімалася, вона прожила у створеній режисером реальності три місяці. І, попри всі перешкоди, кіно було створене. Химерне, художнє, пластичне, алегоричне — воно є зліпком часу. Навіть попри умовність кафіанського світу, створеного режисером у стінах австро-угорського театру.
Сергій Маслобойщиков
Наша знімальна група дуже вподобала Чернівці. Це цікаве місто, одне з небагатьох в Україні, практично не спотворених новою бездумною забудовою, з незасміченими заскленими балконами, як у Києві, фасадами. І, звичайно, Єврейське кладовище є дуже важливою пам'яткою, яка має бути збережена. Туристичний потенціал міста — гігантський, до нього хочеться повернутися, щоб дізнатися більше, щоб відчути Чернівці глибше».
У фільмі частково були використані також архівні кадри ТРК «АСС», а саме з програми «Чернівці. Сліди ХХ століття».
Трейлер фільму «Вперед, 90-ті» дивіться нижче:
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами