Як використання пластикових пакетів весь цей час впливало на наше здоров’я та чому відмова від них – це добре, «Впливовому АССпекту» розповів Андрій Міхєєв, кандидат біологічних наук, доцент кафедри мікробіології та вірусології Буковинського державного медичного університету.
- Більшість пакетів потрапляють на сміттєзвалища або розносяться вітром по території країни, а рівень їх переробки становить менше 1%. Пластикові пакети, хоч і спрощують нам життя, все ж становлять загрозу здоров’ю, бо частки мікропластику можуть потрапляти у їжу та воду, - розповідає фахівець. - Окрім того, для виробництва пакетів використовують невідновлювані ресурси – це 35 літрів сирої нафти на 1000 пакетів.
Читайте також: Біо-пакети чи еко-сумки: чим замінити пластикові пакети
- Часто господині залишають продукти у пакеті в холодильнику. Чи безпечно це?
- Харчові продукти, що лежать в пакеті, швидко псуються, тому що на поліетилені знаходиться безліч бактерій. У щільно закритому прозорому мішечку утворюється конденсат – чудове середовище для цвілі.
Зберігання квашених продуктів та їжі з підвищеною кислотністю руйнує верхній шар пакету і в результаті цього хімічні сполуки потрапляють у продукти і отруюють їх.
Коли поліетилен піддається заморожуванню, з нього також виділяються токсини, небезпечні для людини.
- Але ж навіть виробники напівфабрикатів пакують їх у поліетилен і рекомендують так розігрівати у мікрохвильовці, мовляв, це швидко і зручно…
- Так, проте вчені довели, що під впливом високої температури з пластику виділяється формальдегід. Якщо ж використовувати для зберігання їжі нехарчові пакети, в їжу потрапляють мономерні фталати, що руйнують тканини органів. Тож робіть висновки…
- Значну шкоду пакети наносять і екології. Трильйони тон поліетилену щороку опиняються на смітнику, заражаючи землю токсичними речовинами. Оскільки природним шляхом вони розкладаються упродовж 100-500 років, то, якщо не зменшити їх виробництво, вся планета незабаром буде завалена використаними пакетами! – наголошує Андрій Міхєєв. - Від поліетиленових пакетів щороку гине біля одного мільйона птахів, більше 100 тисяч тварин, величезна кількість морських та прісноводних мешканці. Яскраву упаковку вони приймають за їжу, проковтують і гинуть.
- Спалювати використані поліетиленові пакети теж не можна?
- Спалювати таке сміття небезпечно – у процесі горіння в атмосферу потрапляє величезна кількість канцерогенів, які забруднюють повітря та руйнують озоновий шар. Вторинна ж переробка відходів розвинена погано.
- Україна поступово вчиться відмовлятися від поліетиленових пакетів. Яка альтернативна сировина є безпечною і для екології, і для нашого здоров’я?
- Екосумки – зручні та практичні. Їх виробляють з натуральних або синтетичних матеріалів із використанням відходів виробництва або вторинного сировинного матеріалу. Вони міцні, їх можна легко прати й використовувати багаторазово.
Паперові пакети, пакети з крафт-паперу та обгортковий папір - екологічно чистий і безпечний продукт, швидко перегниває на звалищі й не завдає шкоди природі. Зараз існують паперові пакети, розраховані на велику вагу, і в цьому плані вони анітрохи не гірші за поліетиленові. Зрозуміло, вартість такого пакета буде виправдана тільки в тому випадку, якщо він використовується багаторазово.
Пам’ятайте, що все залежить від нашого бажання змінюватися, а тим більше – позбавлятися шкідливої звички користуватися пластиковими пакетами. Бережіть себе та природу!
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Авторка: Ольга КАМСЬКА-ОПОЛОНИК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами