Як правильно його вживати і зберігати, «Впливовому АССпекту» розповів Володимир Вісянник, асистент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ.
- Березовий сік стимулює секрецію шлункового соку, ефективно лікує захворювання травного тракту. Регулярне вживання березового соку допомагає при сечокам’яній хворобі, очищує кров, стимулює обмін речовин, виводить з організму продукти обмінних процесів. Також березовий сік корисний при різних захворюваннях печінки, жовчного міхура, при радикуліті, запаленні суглобів (ревматизм, артрит), бронхіті, туберкульозі, цинзі, при головних болях і венеричних хворобах. Він підвищує стійкість організму до простудних захворювань, алергії.
- Скільки березового соку можна пити у день?
- У сезон дорослій абсолютно здоровій людині рекомендується випивати 5 літрів цього цілющого напою. За один день рекомендовано вживати не більше 150-350 мл соку, адже ефект біологічної стимуляції від свіжого березового соку може виявитися досить сильним. Свіжий березовий сік рекомендують вживати вагітним (100-250 мл в день). Це покращить плацентарний кровообіг, послабить токсикоз, зменшить набряклість.
Читайте ще: "Влітку щодня їжте чорниці", - фітотерапевт
Дітям березовий сік можна давати після 1 року. Починати з однієї чайної ложки, а далі поступово збільшувати порцію. Максимальна добова порція соку для дитини – 100 мл.
- Чи є проти покази до вживання соку берези?
- Звісно, є. Зокрема, якщо у людини є алергія на пилок берези. З обережністю потрібно пити сік при каменях у нирках і сечовому міхурі. При виразці шлунку або дванадцятипалої кишки вживайте сік тільки після консультації з лікарем.
У березовому соку міститься велика кількість глюкози, тому не варто його вживати людям з цукровим діабетом.
Пам`ятайте, найкорисніший – свіжий березовий сік. Зберігається він недовго: без холодильника він забродить упродовж 1-2 днів, в холодильнику сік залишається свіжим упродовж 2-3 днів.
Можна консервувати березовий сік – є безліч рецептів. Дуже смачний і корисний березовий сік з медом, відваром шипшини, глоду, меліси.
Віктор Фуштей, фітотерапевт:
- Збирати березовий сік можна починати від початку відлиги і до появи перших листочків на берізках. Найбільш цілющий і корисний сік з тих беріз, які ростуть поодиноко на відкритій місцевості, де дуже багато сонячного світла.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами