Розв’язання складних завдань, запеклий діалог доповідачів та опонентів – вже вдвадцять третє школярі з усієї України борються за першість у Всеукраїнському турнірі юних хіміків. Цього разу у Чернівцях.
Одночасно в кількох кабінетах між 17 командами з 10 областей України йде запекла боротьба: одна група доповідає на обрану усіма тему, опоненти ж шукають помилки у розповіді та завалюють запитаннями. В одному з кабінетів говорили про поглиначі запахів. Найбільш активна полеміка розгорілась між тернопільським доповідачем та суперником зі Львова.
Михайло Корда, учасник турніру: «Я почав готуватись десь півтора тижні назад ,ну мені про це сказали тоді. Для мене це було вперше, тому, з одного боку, й важко»
Андрій Федько, учасник турніру: «Власне в самій темі складності не було. Нам потрібно було проаналізувати повністю розв’язок доповідача, відзначити плюси, мінуси. Можна зазначити стислий переказ доповіді, ну і відповідно сказати свої зауваження і зазначити помилки».
Задачі для дослідження опубліковують завчасно: за півроку. Знайти відповіді на запитання вкрай важко, бо теми специфічні. Організатори кажуть: цей турнір проводиться вже 23 роки поспіль, в Чернівцях - вперше. Вважають, ці змагання є важливими, адже не тільки об’єднують обдарованих дітей та дають їм змогу поспілкуватись, але й розвивають розвиток хімії як науки в Україні.
«2 третини з 15 задач, це ті задачі, які зараз у світі ще не розв’язані. По декількох тематиках є одна-дві лабораторії у світі. Вони шукають інформацію, і дуже можливо, що коли вони здобудуть вищу освіту, вони потраплять до тієї лабораторії, яка займається саме тим.».
Хоч турнір проводиться під егідою міністерства освіти та науки України, та фінансувати структура його припинила ще у 2005 році. Тож школярі участь у змаганнях беруть за власні кошти. Переможця визначать 30 жовтня.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами