Театральна реформа розпочалася в Україні три роки тому, розповів у програмі Суть Речей на Радіо 10 Юрій Марчак, директор Чернівецького облмуздрамтеатру ім. О. Кобилянської. Звісно ж, зміни не могли не торкнутися нашого театру, каже Юрій Марчак:
«На превеликий жаль, законодавча база, яка вже, на сьогоднішній день, існує, вона об’єднує дві посади в одну: директора та художнього керівника. Також один із пунктів передбачає, що керівником театру може стати людина, яка пропрацювала у культурі 3 роки, без фахової освіти".
Також чимало нарікань на те, що з акторами потрібно підписувати контракт.
"Зарплати працівників театру не змінилися, але з кожним творчим працівником потрібно заключити на конкурсній основі контракт на 1 рік, або на 3 роки", - розповідає Юрій Марчак.
За словами керівника театру, умова із підписанням контракту може негативно впливати на емоційний стан акторів. Адже важко пояснити актору, якого знають не лише в Україні, але й за кордоном, що театр може заключити з ним контракт лише на рік, тому що він пенсіонер. А цей актор усе своє життя віддав театру. Тоді як з молодими працівниками контракти можна підписувати на 3 роки, каже Юрій Марчак.
"У нашому театрі всі творчі працівники театру працюють уже за контрактом", - зазначив директор Чернівецького облмуздрамтеатру.
Молоді актори не поспішають працювати за фахом через низькі зарплати.
"У Києві, у національному театрі, актори приходять на зарплату 12 тисяч, а у нас – на мінімальний оклад. З надбавками виходить до 5 тисяч гривень. Це наполовину менше, до кого підуть на конкурсну основу? Національний театр, чи приїдуть до нас у Чернівці?", - каже Юрій Марчак.
Відтак, керівництво Чернівецького театру знаходить різні можливості, щоб молоді актори захотіли працювати на Буковині.
«На жаль, театр ніколи не був тим місцем, де заробляють гроші. У театрі працюють тільки ті люди, які фанатично люблять цю справу. І тому сьогодні молодь трошки інша і дуже часто буває, що молодь закінчує вищі театральні заклади, і трошки попрацювавши в області театру і мистецтва та розуміючи, що на цьому не заробиш гроші, вона залишає цю справу і починає займатися іншим. Це дуже шкода, тому що втрачаємо багато талановитих молодих людей», - розповідає Людмила Скрипка, головний режисер Чернівецького облмуздрамтеатру.
Читайте також: Виграй подорож до Діснейленду всього лише за одну Ніч
Колись у чернівецькому театрі працювали 56 акторів, нині їх усього 32. За словами Людмили Скрипки, увесь нинішній колектив театру дуже дружній і саме це рятує акторський склад від розпаду, хоча поповнення молодими талантами обов'язково повинно бути, переконана головний режисер.
«Цьогоріч до нас прийшло троє молодих акторів. Дуже цікава історія, приклад сьогоднішнього творчого покоління. Прийшло троє молодих акторів, дві чудові дівчини і талановитий хлопець. Він прийшов, попрацював, отримав два рази зарплату і сказав: вибачте, але у мене немає сім’ї, яка мене може підтримати, я лишаю цю справу і їду за кордон. А хлопець надзвичайно талановитий", - розповіла Людмила Скрипка.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами