Минулоріч чернівецькі депутати виділили компенсації за житло 30 атовцям, а згодом – відмінили таке рішення.
У програмі "Суть Речей" депутати чернівецької міської ради, Олександр Пуршага (керівники фракції ВО «Батьківщина»), Віталій Гавриш (керівник фракції «Об'єданння «Самопоміч»), Андрій Ілюк (керівник фракції ВО «Свобода») виступили на захист цього рішення та пояснили, чому вони за нього проголосували.
Олександр Пуршага: Щодо видачі компенсації АТОвцям, хочу зазначити, наші хлопці заслуговують на це і ми будемо робити все, щоб вони отримали ці кошти. Але я хотів би наголосити, що депутатський корпус прийняв правильне рішення. Ми проголосували за те, щоб виділити біля 30 мільйонів. Але, знаєте, на жаль, всюди втручається політика. Самі хлопці між собою десь почали дискутувати. Ми проголосували, кошти виділили, але довели думку: щоб хлопці між собою домовилися. Кого вони визначать, той отримає ці кошти. Сьогодні це потрібно робити. Думаю, ми все зробили правильно.
Віталій Гавриш: Сперечалися довго. Хотілося прийняти найбільш виважене рішення. Якщо говорити детально, то перше рішення, перша череда рішень, які були прийняті по цій програмі – це був правильний шлях. Ми дійсно одні з перших міст, які з міського бюджету створили програму, виділили кошти і ті кошти були фактично виділені. Але після того, як, дійсно, виникли непорозуміння між учасниками АТО, ми змогли знайти компроміс між учасникам: ми призупинили дію того рішення допоки учасники АТО між собою не вирішать проблему, яка між ними виникла. Щоб не виникали такі ситуації більше у сесійній залі. Думаю, найближчим часом усе врегулюється. Вони домовляться між собою, а ми приймемо правильне рішення.
Андрій Ілюк: Тема учасників АТО – надзвичайно важлива тема. Велику роль відіграла політична складова, яку керівництво міста намагалося сюди замішати. Питання в тому, що та програма, яка є державна – вона сьогодні не працює. Ми стояли перед вибором: виділити певній частині АТОвців кошти на житло або нікому. Ми вирішили, звичайно, хоча б якійсь частині – це люди, яких запропонувала асоціація ветеранів АТО Чернівецької області. Звичайно, ми на це пішли. Вважаю, що це правильний крок, гідний. Ганьба тим депутатам, міському голові за те, що вони не голосували за це рішення. Хочу також сказати, що фракція «Свобода» не голосувала за призупинення цього рішення. Єдина фракція у міській раді, яка цього не підтримала.
Віталій Гавриш: Щодо АТО: якби не було певних перипетій, на сьогодні вже до 60 сімей могли отримати квартири. 30 сімей минулоріч і 30 сімей у цьому році. Просто це питання відтягнулося. Сподіваюсь, воно якомога швидше вирішиться. Питання стоїть в учасниках АТО. Вони мають між собою вирішити, щоб не виникло такого конфлікту. Але конфлікт у певній мірі був награний, бо якщо певні особи не попали в перший список, думаю, можна було б враховувати і вони потрапили б у другу десятку. Програма, яку ми запропонували, відрізняється від державної. Вона більш лояльна, але простіша.
Довідка:
Затвердили міські обранці програму, згідно із якою понад 18 мільйонів гривень компенсацій за житло розподілили між 30-ма черговиками. Список складали громадські організації, які відстоюють права атовців. Згідно із ним, компенсацію отримують добровольці, або ті, хто не має статусу учасника бойових дій. Проти такого виступили інші учасники АТО, які теж у черзі на житло, щоправда, - державній. На їхню думку та думку міського голови, таке рішення депутатів порушує Закон, а списки невідомо як складались громадськими організаціями.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами