У програмі "Суть Речей" позаштатний обласний імунолог Аліна Дашкевич та позаштатний обласний педіатр Оксана Знак розповіли про те, що в деяких регіонах наших щеплень не достатньо. Варто подбати про додаткові
Слухач: Зараз туристичний період, їдуть в гори, в теплі краї поїдуть. Є проблема з укусами кліщів, змій. Є у нас підказки від науки, щоб вберегтися від цього, застрахуватися?
Аліна Дашкевич: Наразі вберегтися можна лише уникаючи кліщів і змій. Наразі вакцини проти кліщевого енцифаліту немає і наука ще в розробці. Протизміїної отрути немає, є антидоти, є сироватка, але в стаціонарах. Попередити це неможливо. Це вже тільки після укусу.
Оксана Знак: Ми стараємося, щоб в кожній районній лікарні було по декілька доз, особливо в тих районах, де є відпочинкові табори. Як буде в цьому році, ми ще не знаємо, ми лише готуємося до нього.
Людмила Григорчук: Але ж люди приходять до вас перед поїздками? Ви підказуєте, як готуватися до такого відпочинку?
Аліна Дашкевич: Я переглядаю календар щеплень. Якщо це в нашому місцевому регіоні, то достатньо тих щеплень, які у нас є в календарі, але якщо їдуть за кордон, як це модно зараз, то певні регіони потребують певних щеплень. Я передивляюся календар щеплень і рекомендую. Є певні регіони, де варто мати щеплення від жовтої лихоманки, від пневмококової, менінгококової інфекції. В залежності від того, куди люди прямують відпочивати. Кожний регіон має свою специфіку інфекційних захворювань і діти особливо сприятливі до цього. Я вважаю, що варто перестрахуватися. Рекомендую також від ротавірусної інфекції, це інфекція, яка вражає кишково-шлунковий тракт. Вона рекомендована, вона за власні кошти купується. Але батьки роблять самі вибір.
Читати ще: Мало фізкультури, антибіотики та хот-доги, — як ми нищимо свій імунітет
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами