Сьогодні – Всесвітній день боротьби з раком
Понад дві години хірурги і анестезіологи провели на ногах, аби врятувати життя 51-річній жінці. Такі операції – буденна робота, до якої давно звикли. Цього разу хворій видалили пухлину, розміром з голову дорослої людини. І, на щастя, таким чином врятували від раку.
Пацієнтка помітно нервує, але уважно слухає лікарів. Розпочинають роботу анестезіологи: застосовують епідуральну та загальну анестезію. Через кілька хвилин пацієнтка міцно спить, а лікар переводить її на штучну вентиляцію легень. З цієї миті спеціальний апарат дихає замість неї, а також контролює тиск і серцебиття.
Далі – вихід хірургів. Їх троє – операція серйозна. З-під масок видно лише очі. Починають. Аби уникнути кровотечі, використовують електроніж, який під час надрізу одразу запаює судини. Глибші судини зашивають вручну. Це майже ювелірна справа, на яку витрачають чимало часу. Величезна пухлина виросла за черевною порожниною. Зазвичай такі новоутворення або взагалі не піддаються видаленню, або ж вдається вирізати лише частково. Та хірурги налаштовані на успіх.
- Ця пухлина – судинна. Вона дуже небезпечна тим, що будь-якої миті може початися кровотеча. Тому лише через один різкий рух ми можемо втратити пацієнта просто на операційному столі, - каже Володимир Бабин, завідуючий хірургічним відділенням.
Через дві години хірурги обережно виймають пухлину. Її розмір вражає: 40 на 30 сантиметрів. Частину одразу відправляють на біопсію. Проте вже за зовнішнім виглядом знають: це злоякісне новоутворення. Після цього починається зворотній процес: хірурги зашивають величезну рану, яку довгий час заповнювало страшне чужорідне тіло, накладають зовнішній шов і закривають його стерильною пов`язкою. Анестезіолог переводить хвору на самостійне дихання, будить і повідомляє: «Операція закінчилася».
Лікарі втомлені, проте помітно задоволені своєю роботою.
- Пухлина за черевною порожниною виросла років за два, можливо, - за два з половиною. Вся підступність раку в тому, що він не болить. Пацієнтка забила на сполох лише тоді, коли пухлина розрослася і передавила внутрішні органи, - розповідає Володимир Бабин, хірург. – Коли хвора звернулася до нас, у неї не працювала нирка, а сечовід став тонесенький, як ниточка. Власне, ці симптоми привели нас до новоутворення.
Це щастя, що нам вдалося цілком видалити пухлину і при цьому не пошкодити жодного внутрішнього органу. Більше того: хворій навіть хіміотерапія не знадобиться. Жінка скоро повернеться до нормального життя, запрацюють і нирка, і сечовід. Все буде добре.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами