На Буковині критично бракує соцпрацівників для допомоги учасникам бойових дій та їх родинам. Журналісти Інформагентства "АСС" проаналізували ситуацію та визначили основні недоліки та здобутки.
Недоліки: соцпрацівників в області нині удесятеро менше, ніж у 2014. Замість 15-ти в районі працює 2-3. Ці фахівці мають бути першими зв’язковими атовців: за потреби надати психологічну допомогу, розповісти, де і як отримувати пільги, як швидше і навіщо обходити інстанції. Але, крім натовців, фахівці мають обходити й усі родини, що опинились в скрутних умовах.
Що зроблено: Нині в області та майже усіх районах вже прийнято комплексну програму допомоги атовцям. Фінансування зарплатні соцпрацівникам виділяється з районних бюджетів.
Недоліки: Кількість фахівців не надто збільшили, тому невідомо, чи зможуть вони фахово допомагати усім, адже навантаження на них – увосьмеро більше.
Недоліки: В області не змогли провести конкурс щодо організації, яка надаватиме комплексну соціальну реабілітацію учасникам бойових дій. Бо не було достатньої кількості громадських організацій, які б відповідали вимогам, а саме – мали б досвід такої роботи.
Що зроблено: Обласний Центр соціальних служб організовує виїзди мобільних груп в райони для допомоги учасникам АТО, згідно із їхніми заявками.
У цьому році передбачені кошти на цю програму, також і в районах передбачені кошти і вони можуть додатково залучати фахівців, та психологів у тому числі. Нашим центром обласним буде здійснюватись виїзд мобільної групи, будемо брати психолога, юриста та виїжджати в райони, сказала керівник Центру Ольга Гришин-Грищук.
Недоліки: половину путівок на лікування у державних санаторіях учасники бойових дій повертали, через занедбаний стан цих закладів.
Ольга Гришин-Грищук, директор обласного Центру соціальних служб розповіла: путівки приходять із Міністерства соціальної політики. Більш ефективним, на думку Ольги Гришин-Грищук, було б організувати для учасників бойових дій консультації в психологів. Первинна – це спілкування із соцпрацівником, далі – ґрунтовніша й триваліша робота реабілітологів із бійцями та членами їхніх родин .
Читати ще: На Буковині запрацював регіональний сайт для учасників бойових дій.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами