Кого розстрілювали у Бабиному Яру
Бабин Яр відомий тим, що там відбувалися масові розстріли євреїв. Проте його жертвами стали не тільки вони. У Бабиному Яру також розстрілювали ромів, душевнохворих, порушників комендантської години, радянських військовополонених, підпільників, в’язнів Сирецького концтабору, пишуть Факти.
В який період відбувалися масові розстріли
Місцем масових розстрілів Бабин Яр став у період з 1941 до 1943 року, під час окупації Києва нацистами. Протягом цього часу загарбники розстріляли тут близько 100-150 тис. осіб, дві третини з яких були єврейського походження.
Наймасовіший розстріл євреїв у Бабиному Яру відбувся 29-30 вересня 1941 року. Тоді від рук нацистів загинуло майже 34 тис. осіб. Загарбники збирали людей на спеціальній заставі, відбирали у них документи, коштовності, змушували роздягатися і виводили до краю яру.
Там їх розстрілювали з кулемета. У 1942 році у Бабиному Яру стратили 100 матросів і командирів Дніпровського загону Пінської військової флотилії. За роки окупації також нещадно вбили 621 члена ОУН.
Перед відступом з Києва у 1943 році нацисти змушували в’язнів Сирецького табору викопувати тіла загиблих і спалювати їх.
Ідея встановити пам’ятник жертвам трагедії у Бабиному Яру з’явилася іще у 1945 році, проте уряд СРСР заборонив це робити, оскільки більша частина загиблих були євреями.
Перший пам’ятник відкрили у 1976 році. Загалом у Бабиному Яру та поблизу встановили 25 пам’ятників, серед яких:
З метою вшанування жертв війни і політичних репресій 1 березня 2007 року було створено Національний історико-меморіальний заповідник Бабин Яр.
У жовтні 2018 року запропонували створити Меморіальний квартал у Бабиному Яру, за основу якого візьмуть приклад Музейного кварталу у Відні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На місці розстрілу євреїв у Садгорі під час Другої світової війни відкрили пам'ятний знак
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами