Школярі ось-ось здадуть державну підсумкову атестацію і попереду канікули! Натомість у батьків уже починає боліти голова, як забезпечити своїм чадам повноцінний відпочинок і після цього не покласти зуби на полицю. Журналісти сайту "24" проаналізували, що по чому.
Загалом тиждень відпочинку у закладах з організованим дитячим дозвіллям та опікою вихователів обійдеться від 2000 гривень. Все залежить від місця розташування такого закладу, умов розміщення дитини, якості харчування. Втім, економити на їжі для підопічних та на якості розважально-виховних заходів організатори відпочинку не прагнуть.
У сучасних батьків немає проблем з тим, аби дістати путівку для дитини — домовитись можна напряму з закладом відпочинку, кожен із них нині має свою сторінку в Інтернеті або соцмережах, де детально розписано про умови проживання, ціни та зобов’язання сторін.
Найбюджетніший вид організації канікул. Вартість його, здебільшого, залежить від харчування, вона різна у кожному таборі. У середньому від 200 гривень у сільських школах, і до 700 гривень у столичних. Плюс додатково батькам треба буде забезпечити своє чадо грошима для екскурсій і поїздок у різні розважальні заклади (зоопарк, кіно, басейн тощо).
Плюси такого відпочинку: відносна дешевизна, нагляд вихователів, розваги для дітей. Мінуси: пришкільні табори діють максимум місяць.
Дитячі табори відпочинку цікаві можливістю вибору місцевості і навіть клімату для дитини. Зокрема, в Україні такі заклади є на узбережжі Чорного і Азовського морів, у горах Карпат, на озерах, у соснових лісах тощо.
У таборах відпочинку дозвілля дітей організоване найрізноманітнішим чином — все залежить від фантазії організаторів.
Зміна у таборі відпочинку — 21 день. Але є можливість оформитись на більший чи менший термін. Вартість основної зміни у таборах на морі — від 3465 гривень. У гірських таборах відпочинку — від280-300 гривень за добу.
Проживання дитини у наметовому таборі не значить, що це буде якась лісова глухомань без благ цивілізації. Усі сучасні наметові табори обладнані туалетами, душем з теплою водою. Зате тут запропонують дитині активний відпочинок з туристичними походами, рухливими іграми та спортивними змаганнями. Іноді туристичні табори пропонують також сплави річками. Крім того, тут дитину навчать поводитися з вогнищем, орієнтуватися на місцевості, в'язати вузли та іншої туристичної премудрості. До того ж у наметових таборах діти здебільшого беруть участь у господарських справах.
Зміна у наметовому таборі триває переважно 14 днів, вартість путівки — від 5800 гривень за зміну. Зауважимо, що такий вид відпочинку орієнтований на дітей без проблем зі здоров'ям, для цього батькам треба буде надати довідку від лікаря.
Плюси наметового табору: активний відпочинок дитини, з помірними фізичними навантаженнями, туристична підготовка. Мінуси: такому виду оздоровлення може завадити стан здоров'я дитини.
Тематичні табори додатково до відпочинку і оздоровлення пропонують дитині ще й підтягнутися у знанні іноземної мови, здебільшого пропонують англійську.
Літні мовні табори організовують переважно поблизу великих міст (зокрема – у Київській області), але можна знайти і такі, що діють на морі чи в горах.
Мінус: мовні табори дорожчі за звичайні. Тижнева зміна для віку 7-12 років вартуватиме від 4050 гривень, для 12-16 років — від 4500 гривень.
Для дітей з проблемами здоров'я є санаторії. Зокрема, в Україні свої послуги пропонують заклади відпочинку санаторного типу, орієнтовані на лікування опорно-рухового апарату, серцево-судинних захворювань, органів дихання, органів травлення, офтальмологічних захворювань.
Відпочинок у санаторії поєднує лікування з дозвіллям: у вільний від процедур час діти займаються малюванням, беруть участь в іграх, конкурсах, знайомляться з новими людьми, їздять на екскурсії тощо. Звичайно, з дітьми працюють кваліфіковані вихователі та педагоги.
Вартість санаторного оздоровлення — від 300 гривень за добу. Плюс санаторного відпочинку: путівка може бути навіть безкоштовною, якщо є направлення лікаря. Також пільгову путівку можна оформити через фонд Соцстраху за місцем роботи батьків. Мінус: це все-таки лікарня, а отже – лікувальні і оздоровчі процедури, від яких дитина може бути не у захваті.
Свої послуги українським дітям пропонують також закордонні дитячі табори відпочинку: у Болгарії, Польщі, Туреччині, Великобританії. Але така путівка коштуватиме щонайменше 400 євро. Приблизно1500 євро доведеться викласти за можливість дитини не тільки відпочити, а й підтягнути знання з англійської (зокрема, такий вид відпочинку пропонують заклади у Британії). Додатково треба буде заплатити за трансфер і оформлення закордонних документів дитині. Закордонні табори відпочинку можуть похвалитися кращою інфраструктурою — у них на території є власні кінотеатри, парки екстремальних та спортивних розваг, комп’ютерні зали тощо.
Тож плюси закордонних таборів — значно більші можливості для відпочинку і розвитку дитини, мінуси — їхня вартість.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами