"З часу прийняття законодавства про громадянство ситуація у світовому українстві докорінно змінилася - утворилася кількамільйонна нова, трудова еміграція... Більше того, усі ми чудово розуміємо, що і в самій Україні десятки чи й сотні тисяч людей мають паспорти сусідніх країн. І це не тільки етнічні угорці. Гадаю, слід провести й дискусію щодо ставлення держави до цієї численної групи співвітчизників. Наголошу: дискусію не для того, щоб погіршити їхнє становище чи затаврувати їх як зрадників, а для того, щоб розумно розв’язати правову і не тільки колізію", - написав Клімкін.
Він зазначив, що ця тема справді дуже серйозна, адже має безпосередній стосунок до національної безпеки й може бути використана, власне, вже використовується, Росією, яка є майстром провокування штучних напруженостей.
"Певен, що рішення можна знайти, причому таке, яке не зашкодить людям з подвійним громадянством, а навпаки, звільнить їх від потреби приховувати його. Звісно, в умовах агресії Росії проти України проблема подвійного українсько-російського громадянства має розглядатися окремо, а я особисто вважаю його принципово неприйнятним", - акцентував міністр.
Читайте також: За подвійне громадянство каратимуть, позбавлятимуть українського - Ю.Луценко
У цьому контексті він нагадав, що рішення про єдине громадянство в Україні було колись ухвалене передусім як запобіжник проти можливого впливу Росії на щойно проголошену незалежну Україну.
"Сьогодні ж, коли Москва веде проти нас збройну агресію, така мотивація нівелюється: якщо Україна й захоче розглянути можливість обмеженого застосування подвійного громадянства, то це в принципі більше не повинно стосуватися Росії", - переконаний Клімкін.
Насамкінець він зауважив, що свідомо не підводить до готових відповідей, хоча й має своє бачення.
"Я констатую наявність проблеми, яка буде тільки загострюватися, і закликаю усе суспільство до серйозної дискусії", - резюмував міністр.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами