Епідемія поступово переходить на центральні області і лівобережжя, кількість хворих зростає у Харківській, Миколаївській та Сумській областях. Про це в інтерв’ю OBOZREVATEL розповів лікар-інфекціоніст, викладач школи охорони здоров'я НаУКМА Володимир Курпіта.
«Ця хвиля рухається із заходу на схід, чому сприяло потрапляння до України мутованих штамів і формування власної мутації вірусу. Але до 10 квітня все має стабілізуватись і навіть піти на спад. Це ми вже бачимо на прикладі Івано-Франківщини (область однією із перших посилила карантин через велику кількість хворих. – ред)», – зазначив лікар.
Отримуйте новини в Telegram
За його словами, до великодніх свят епідемія відносно стабілізується, а от, що буде після свят – спрогнозувати складно. Є ризики, що черговий підйом може початися з другої половини травня-початку червня.
Курпіта зазначив, що не дивлячись на офіційну добову статистику по захворілим на рівні 12-16 тисяч, математичне моделювання вчених Національної Академії Наук показало, що об’єктивна кількість хворих – 50-60 тисяч щодня.
Читайте також: Руйнівна весняна хвиля COVID-19 може стати «національною катастрофою» для українців, - НАН України
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами