Орнітологи Західноукраїнського орнітологічного товариства звернулися до людей з проханням повідомляти, де і коли пролітають журавлі, пише Експрес.
"За кордоном це називається citizen science — цивільна наука, коли у зборі даних беруть участь далекі від науки люди, — пояснює Олексій Дубовик, волонтер-орнітолог. — Отримані спостереження допоможуть зібрати великий масив даних, який дозволяє бачити картину майже повністю. Наприклад, за минулий рік науковці отримали дані про 7 тисяч птахів. Це небагато. А тільки за вересень цього року вже зібрано інформацію про 6 тисяч птахів".
Проліт триватиме ще до кінця жовтня, тож науковці чекають на нові дані.
Читайте ще: Впливовий АССпект: На Буковині зникають деякі птахи та джмелі
"Минулого року з допомогою багатьох спостережників ми зібрали цікаву інформацію про осінній проліт журавля сірого в Україні. Загалом було надіслано 140 спостережень мігруючих зграй. Тож цієї осені також просимо вас долучитися до збору даних", — каже Ганна Кузьо, волонтер Західноукраїнського орнітологічного товариства.
В Україні зареєстровано три види журавлів — сірий, степовий і білий. Останній залітає вкрай рідко, степовий вважається зникаючим в Україні, і найчастіше люди бачать сірого — втім, він також занесений до Червоної книги. Через територію Україну пролягає декілька міграційних шляхів цього виду, частина птахів летить з Полісся, більшість з північніших регіонів. Інформація про осінню міграцію дуже важлива для науковців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами