У цьому році участь у ЗНО з української мови та літератури, яке для школярів одночасно було і державною підсумковою атестацією (випускним шкільних іспитом), взяли 275 тис. українських школярів.
У підсумку, за інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, не склали тестування 23 тисячі учасників (8,4% від загальної кількості). «З хорошого в цьому році можна відзначити рекордну явку: не прийшли тільки 12 тис. із зареєстрованих (287 тис.). А також те, що всі роботи були перевірені, розпізнані та ідентифіковані, не зафіксовано витоку інформації та корупційних дій. Але інші показники залишають бажати кращого. Крім досить великої кількості тих, хто не склав, ще 354 роботи були анульовані через порушення з боку учнів (шпаргалки, гаджети і т. д.).
Але головне – рівень показаних знань гірше, ніж у минулому році. Адже максимальну кількість балів цього року набрали менше учасників ЗНО, ніж у минулому, та й хороших показників теж було менше. ДПА на високому рівні написали 11% учасників, на достатньому – 29%, на середньому – 41% і на початковому – 19%», – говорить директор УЦОЯО Ігор Лікарчук. За його словами, найбільшими пробілами випускників-абітурієнтів було те, що учасники не вміють письмово висловлювати свої думки (20% не написали жодного слова). Ще одним недоліком було те, що висловлювання не було пов'язано з запропонованою темою.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами