"Зміна біологічних ритмів для організму людини є вкрай важкою, - розповіла Експрес-онлайн Наталія Кризина, заслужений лiкар України. - Треба розуміти, що організм людини веде свій відлік часу, за це відповідає вестибулярний орган. Якщо ж відбувається втручання в роботу цього механізму, організм сприймає це як стрес. У першу чергу це провокує порушення в розподілі крові та енергії.
Це позначається на роботі гіпофізу (відповідає за регулювання сну, корегує роботу ендокринних залоз). Як наслідок, людина стає дратівливою й сонливою, неуважною, це негативно впливає й на концентрацію та пам'ять.
Удару зазнає той орган, що перебуває у важкому стані. А осінь, нагадаю, є періодом загострення хронічних недуг, у першу чергу йдеться про роботу шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної й ендокринної систем".
Читайте ще: Коли переводимо годинник на зимовий час
Щоби допомогти собі перелаштуватись, лікар радить починати ранок із зарядки. Це тонізуватиме організм, допоможе зарядитись енергією. З раціону виключіть важкі для травлення страви (смажене, гостре, жирне, солодощі, вудженину), натомість в меню має бути багато овочів та фруктів. Чаї варто готувати із додаванням валеріани або меліси. І побільше бувайте на свіжому повітрі, це корисно як для серцево-судинної системи, так і для всіх інших (нервова, опорно-рухова, ендокринна, шлунково-кишковий тракт).
"Починати перелаштовуватись потрібно вже зараз, не чекаючи переведення стрілок годинника, - говорить Віра Чайковська, завідувач лабораторії соціальної геронтології Інституту геронтології АМН України. - Для цього варто щовечора лягати спати й прокидатись на півгодини раніше. При тім обов'язковою вимогою є дотримання тієї тривалості сну, до якої ви звикли".
А ще можна вдатись до хитрості. Нещодавно вчені довели, що сон у шкарпетках сприяє нормалізації кровообігу, що позитивно позначається на роботі нервової системи. Коли ноги в теплі, людина засинає швидше.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами