«На основі американського закону про розкриття лобістської діяльності ми підготували наш законопроєкт, адаптувавши його до українських реалій, – наголосила Юлія Тимошенко. - Поданий проєкт закону передбачає створення єдиного відкритого реєстру лобістів – людей, які відстоюють інтереси окремих держав та компаній; кожен, хто взяв гроші за лобізм, особливо з-за кордону, має прозвітувати, за що він їх отримав; лобіст зобов’язаний зареєструватися сам та реєструвати кожен свій контракт; чиновник отримує право поцікавитися у кожного свого відвідувача, чи не є він лобістом".
На думку Лілії Бортич, голови асоціації сільгоспвиробників Чернівецької області та члена Правління Аграрного Союзу України, запропоновані нинішньою владою норми купівлі на одну особу не відповідають світовому досвіду.
"Це призведе до монополізації ринку й створення монополії в регіонах. Трапиться так, що на область буде усього 2-3 землевласники. Вони легко домовляться і диктуватимуть свої умови селянам, які не матимуть вибору й змушені будуть працювати за копійки, - зазначила Ліля Бортич. - Можливість іноземцям купувати корпоративні права – це завуальована форма продажу української землі чужинцям. Втім, допускається, аби першочергове право на викуп земель мали діючі орендарі, але тільки ті, хто не має будь-якого іншого громадянства, крім українського".
Нагадаємо, 13 листопада Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт № 2178−10 про введення ринку землі. "За" проголосувало 240 нардепів. Наразі триває друге читання законопроєкту і розгляд усіх внесених правок.