Про це свідчать дані дослідження, проведеного міжнародним кадровим порталом HeadHunter Україна. Згідно з ним, у минулому році на ринку праці України спостерігалися і підйом, і спад.У топ-5 областей увійшли Київська, Харківська, Дніпропетровська, Одеська та Львівська області.
У розрізі міст найбільшу кількість як вакансій, так і резюме було представлено в столиці. Згідно з дослідженням, конкуренція на ринку праці в країні в 2018 році знаходилася переважно на рівні 3-4 людини на одне вакантне місце (hh-індекс - співвідношення кількості резюме до кількості вакансій).
Крім того, аналіз ринку праці за галузями засвідчив: найвища конкуренція в останні роки залишається в категорії "вищий менеджмент" - майже 15 людей на одне вакантне місце. До топ-5 також увійшли "видобуток сировини,"початок кар'єри, студенти”,"юристи","мистецтво, медіа, розваги". Ці сфери були висококонкурентний і в 2017-му, проте в 2018-му навантаження на одне вакантне місце зросло.
Мінімальна конкуренція в минулому році спостерігалася в таких сферах, як "автомобільний бізнес", "консультування", "страхування", "інсталяція та сервіс", "робочий персонал".
У порівнянні з попереднім роком зросла кількість роботодавців, які збільшили розмір заробітної плати співробітників незалежно від продуктивності праці. А прив’язувати зарплати до ефективності роботи співробітника стали рідше. У більшості компаній систему виплат бонусів та премій у 2018 році не переглядали.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На зарплату 15 тисяч гривень шукають працівників через Центр зайнятості
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами