Вперше Міжнародний день музики провели 1 жовтня 1975 року.
Засновником цього прекрасного Дня виступила Міжнародна музична рада (IMC) при всесвітній і поважній організації ЮНЕСКО. На 15-й Генеральній асамблеї IMC, проведеної в 1973-му році в Швейцарії, місто Лозанна, було прийнято відповідне рішення. Серед ініціаторів Міжнародного дня музики були присутні багато музикантів і композиторів, наприклад, Дмитро Дмитрович Шостакович, діячі міжнародних музичних організацій і товариств. Сер Ієгуді Менухін, голова IMC і його заступник Борис Ярустовський, звертаючись з листом до членів Міжнародної музичної ради 30-го листопада 1974-го року і окреслюючи цілі цього Дня для міжнародного співтовариства, підкреслювали важливість реалізації властивих ЮНЕСКО і всій світовій спільноті ідеалів миру і дружби між усіма народами, обмін досвідом та розвиток культур, взаємне поважне ставлення до різноманітних естетичних цінностей один одного, а також активне поширення музичного мистецтва для всіх верств суспільства в цілому.
До цієї визначної дати пропонуємо вам кілька цікавих фактів про музику, про які ви, ймовірно, не чули.
Один з найсуворіших вироків на вступних іспитах в консерваторію був винесений Дзузеппе Верді. Прослухавши, як молодик виконує на роялі власні твори, комісія зробила такий висновок: «Залиште надію займатися музикою професійно: краще виберіть педагога з місцевих музикантів». Однак Верді таки став композитором. Не минуло й півсотні років, як консерваторія, що відмовила Верді в навчанні, боролася з іншими за право називатися його іменем.
Бетховен не просто не дружив з математикою, а зовсім не міг множити числа. Це не єдина дивинка композитора. Перш ніж приступити до роботи над черговим твором, автор «Місячної сонати» опускав голову в таз, наповнений крижаною водою.
«Мова музики» – не просто метафоричний вислів. Вона дійсно існує, називається «соль-ре-соль» і складається з назв нот, від яких утворені численні нові слова. Але ця мова, як і безліч інших, створених штучно, не прижилася. Хоча в другій половині 19-го століття шанувальники «соль-ре-соль» навіть намагалися писати нею книги.
Будете на відпочинку в одній з ісламських держав – забудьте про звичку насвистувати мелодії. Місцеві жителі вважають свист диявольським проявом в людині.
Найдорожча в світі скрипка «В’єтан» створена в 1741 році італійським майстром Гварнері дель Джезу, що є одним з найвидатніших скрипкових майстрів світу. Свою назву музичний інструмент отримав на честь бельгійського композитора і скрипаля, що був власником цієї скрипки, – Анрі В’єтана.
Доведений факт: павук жваво вибереться з укриття на павутину, якщо почує звуки скрипки. Ні, він не шанувальник скрипкової музики: просто гра на скрипці викликає коливання найтонших ниточок його мережі, і павук думає, що хтось потрапив до нього на обід.
Пам’ятаєте казкового Нільса, що визволив місто від нашестя щурів? Середньовічні пацюки дійсно любили послухати гру на сопілці та прямувати слідом за музикантом – так їх і виводили. Сьогодні для того, щоб прогнати гризунів, наприклад, із замку, достатньо запросити туди рок-музикантів.
Музиканти часто виконують пісні на біс. Але відомий випадок, коли їм на вимогу захопленої публіки довелося «переграти» цілу оперу. Це сталося на прем’єрі «Таємного шлюбу» композитора Чимарози.
Перший виступ під «фанеру» відбувся не у другій половині 20-го століття, а набагато раніше. В кінці XIX століття один із композиторів, що лінувався возити з оркестром рояль, обходився фонографом з вже записаною фортепіанною партією.
Музичний стиль кантрі не такий веселий і безтурботний, як може здатися. Шанувальники цього напрямку скоюють більше суїцидів, ніж любителі хіп-хопу або року. Вони ж і частіше розлучаються.
Які ми все-таки різні! Знаменитий трек Вітні Х’юстон «Я завжди буду любити тебе» дуже часто замовляють на церемоніях в США та Англії. Але американці люблять під неї одружуватися, а англійці – хоронити близьких.
За прослуховування в авто музики на повну гучність можна поплатитися не лише штрафом, а й машиною. Якщо ви перевищите допустимі межі гучності в Нью-Йорку, доведеться розщедритися в муніципальну казну. А поліцейські Бірмінгема за це можуть і автомобіль вилучити.
Найбільш пристрасними меломанами в світі вважаються італійці. Саме на їх прохання місцеві виробники почали випускати гумові піснярі – спеціально для любителів поспівати у ванній.
Ніхто з учасників групи «Бітлз» не знав нотної грамоти.
Лео Фендер, винахідник електрогітар «Телекастер» і «Стратокастер», не вмів грати на гітарі зовсім.
Найдовший органний концерт в світі почався в 2001 році, а закінчиться тільки в 2640 році, тобто через 639 років.
Група «Metallica» після гучного виступу в Антарктиді занесена в Книгу рекордів Гіннеса як перша і єдина група, яка виступила за рік на всіх семи континентах Землі.
Британський військово-морський флот відлякує сомалійських піратів піснями Брітні Спірс.
Компанія «Warner Brothers» щорічно заробляє близько 2 000 000 доларів за авторське право на пісню «Happy Birthday».
За матеріалами інтернет-видань http://procikave.com та http://dovidka.biz.ua
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами