«Я б не стверджував, що між Варшавою та Києвом була якась велика напруга. Не було навіть бурхливого обміну думками між президентами чи між нами, їхніми радниками чи командою, яка співпрацює», - сказав він.
Кумох наголосив, що для Польщі було важливо визначити, чи було падіння ракети навмисною атакою. За його словами, вибух не був нападом на країну, а трагічним випадком, у якому винна росія, яка продовжує війну проти України.
Він нагадав, що польська та американська сторони схиляються до гіпотези, що це була ракета українських ППО, яка не влучила в ціль і в якій не спрацював старий радянський апарат самоліквідації. Водночас Кумох визнав, що у Польщі взяли до уваги інформацію, що Пшеводув, де впала ракета, має таку ж широту, як Київ, і ту ж довготу, що й Львів.
«Так каже українська сторона, і, звісно, до цього треба прислухатися», - зауважив глава Бюро.
Що було раніше
- У польському місті Пшеводув в Люблінському воєводстві біля кордону з Україною стався вибух, внаслідок чого загинуло двоє людей. Польські ЗМІ повідомляли, що причиною могли стати ракети.
- Стало відомо, що США мають попередні оцінки, що на території Польщі впала ракета української ППО - про це повідомляє Associated Press з посиланням на трьох американських посадовців. Своєю чергою польські ЗМІ повідомляють, що ракета, що вбила двох людей у Польщі, може бути російською Х-101.
- Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте зауважив, що чиєю б не була ракета, що призвела до загибелі двох людей у Польщі, причиною інциденту є масовані ракетні удари росії по Україні.
Отримуйте новини в Telegram