У щотижневій рубриці Радіо 24 розповідає про найкращі куточки України. Цього разу в полі зору Чернівці
Чернівці – це потужний сплав культур України, Австрії, Румунії. Місто вже багато років визнається одним з найбільш гостинних і комфортних. Коли приїжджаєш в Чернівці, про які стільки чув, відразу виникає думка: чому ж я не зробив цього раніше? :)
Університет Федьковича
"Бути в Чернівцях і не побачити університет, все одно, що бути в Римі і не побачити Папу Римського", – з таким висловлюванням погодиться кожен, кому пощастило милуватися цим шедевром. Університет став тією родзинкою міста, яка урізноманітнила його архітектурну палітру і надала особливий, індивідуальний вигляд.
Вул. Коцюбинського, 2
Ратуша
А сюди варто підійти ближче до полудня... щодня на 50-метрову вежу піднімається трубач у буковинському народному вбранні і рівно о 12:00 виконує мелодію з пісні "Марічка" – музичну візитівку Буковини.
Центральна площа, 1
Художній музей
Неможливо пройти повз і не помітити будівлю Чернівецького обласного художнього музею. Він розташований у самому серці міста, на Центральній площі, поруч з ратушею. Гордістю музею є камін в центрі вестибюля на другому поверсі. Його витончена привабливість полягає в тому, що виготовлений він у формі трапеції з натурального каміння.
Центральна площа, 10
Театр Кобилянської
Своєю красою і пишністю театр дивував, дивує і дивуватиме всіх, кому пощастить відвідати його. У театрі прекрасна акустика, багато ліпнини, позолоти, оксамиту. Чернівецький "храм Мельпомени" є копією театру в баварському місті Фюрт (Німеччина). Такий же вишуканий і елегантний.
Театральна площа, 1
Кав'ярня-музей (GRAND CAFE)
На центральній вулиці міста, яка зараз носить ім'я Ольги Кобилянської, а колись називалася Панською, збереглося багато старовинних будівель. В одній з них створено кавовий музей: майже два роки власники збирали колекцію унікальних предметів, якими відвідувачі користувалися сто і більше років тому!
Вул. Кафедральна, 12 (на розі вулиці Ольги Кобилянської)
Вірменська церква
Безліч різних культур і конфесій змішалося в Чернівцях. Цікаво, що Вірменська церква – мабуть, єдина на Буковині, гроші на яку пожертвувала родина імператора Австро-Угорщини. І, ймовірно, саме тому сучасне місто виглядає настільки багатогранно, барвисто і неймовірно різноманітно.
Вул. Українська, 28
Будинок готелю "Бристоль"
У цоколі готелю колись був ресторан. Чотириповерхова будівля в стилі сецесії із стилізованою башточкою стала архітектурною домінантою Театральної площі. Тепер в цій будівлі розташовується гуртожиток Чернівецького медичного інституту, а на першому поверсі – фаст-фуд.
Вул. М. Заньковецької, 11
Культурно-мистецький центр "Literatur Cafe"
Ще одне культурно-кавове місце з антикварними австрійськими меблями і незмінним роками бариста. І хоч нічого, крім кількох видів кави, ви тут не знайдете, це абсолютно особливе місце: його не помітити з вулиці, про нього треба знати.
Центральна площа, 10
Парк Шевченка
Вважається головним, найкрасивішим і найбільш відвідуваним парком в Чернівцях. Дерева і кущі для цього парку привозили з усієї Європи, тому його по праву можна назвати місцевим ботанічним садом. Природне розмаїття доповнюють чудові скульптури та фонтани.
Вул. Садова, 1А
Будинок-корабель
Моря в Чернівцях, звісно, немає, зате є справжній будинок-корабель! Звужений фасад нагадує ніс корабля, відкритий майданчик на другому поверсі – палубу. Згідно з міською легендою, будинок звів підприємець для свого брата-моряка, якого покликав повернутися додому після багатьох років мандрів по далеких морях.
Перетин вул. Головної та Шолом-Алейхема
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами