За результатами ЗНО Буковина зайняла передостаннє місце, нижчий рівень знань показали лишень школярі Закарпаття. Деякі вчителі через таку сумну статистику можуть втратити роботу.
Адже серед причин таких результатів ЗНО є й недостатній рівень знань частини педагогів. Головна освітянка області Оксана Палійчук розповідає, роботу кожного навчального закладу вже проаналізовано. Вчителям шкіл, учні яких показали найгірші результати, ймовірно доведеться пройти переатестацію. Ще більше уваги відтепер звернуть на викладання в румуномовних школах. Рівень викладання державної мови в них недостатній, підтвердило ЗНО.
Оксана Палійчук, директор департаменту освіти і науки ОДА: «Якщо ми візьмемо по Герцаївському району, тобто румуномовні райони Сторожинецький, Глибоцький, Новоселицький – це середній бал – 3 бали. Це дуже низький показник».
На Буковині планують закрити 7 малочисельних шкіл. Адже в таких навчальних закладах на одного учня витрачають близько 30 тисяч гривень в рік, коли у звичайній – близько 6-ти. До того ж в маленьких школах учень не отримує достатнього рівня знань, дослідили фахівці. Нагадаємо, згідно законодавства закрити школу можливо лишень за згоди місцевої громади.
Оксана Палійчук, директор департаменту освіти і науки ОДА: На даний момент, інформація на 25 серпня, прийнято рішення місцевими радими про призупинення тільки таких 3 малочисельних закладів. Це школи Путильського району, а також 2 шкіл Герцаївського району. а саме Лунківської та Табунівської школи».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами