90% випускників не мають ідеалу, розповіла головна освітянка Буковини Оксана Палійчук в програмі "Суть Речей"
Оксана Палійчук: Ми в загальноосвітніх закладах провели дослідження серед випускників шкіл: Хто є вашим ідеалом? Результати були дуже невтішними. Треба сказати що 76% батьків не бачать, не можуть визначити, хто для них є ідеалом, не називаючи ні рідних своїх, ні вчителів. А ми наголошували, що це могла бути і конкретна особа і знеособлене визначення, набір критеріїв, яке є ідеалом. Близько 80% педагогів, але найгірше, що 90% випускників шкіл зазначили, що ідеал як такий, орієнтир у них відсутній. З тих 10%, які все таки виставили, то це був Еді Мерфі, Шварцнеггер, один з героїв популярної комп’ютерної гри, і жоден випускник з цих 10% не назвав жодного лідера нації, не назвав ніхто свою маму чи батька, чи родичів, чи вчителів. Ці результати свідчать самі за себе, що є багато недопрацювань у нашій ланці. Мене вразили ці результати. І я шукала в Інтернеті, чи є схожі дослідження в інших областях. І я знайшла, що у 12 році проводилося таке дослідження у Києві, ситуація аналогічна. Тих, кого визначили ідеалом, не було жодного лідера нації, київські школярі їх не назвали. Тому це загальна проблема. Тому нам не моралізуванням, не надто солодавим, вихолощеним треба способом подавати, а подавати живу людину, з її проблемами, з внутрішньою боротьбою, з тим, де він перемагав, хто йому допомагав, тоді учень, кожен пересічний громадянин буде розуміти, що це така сама людина, як я, але знайшла ця людина вихід, знайшла шлях, чогось добилася.
Людмила Григорчук: Але тут недопрацювання не лише освітян, але й тих керівників держави, що на них не хочуть бути схожі наші діти.
Оксана Палійчук: Так, тут питання також і сім’ї, болить не те, що на вчителя не хочуть бути схожими, а те, що немає у відповіді матері і батьки. І коли воно накладається, аналізуєш проблеми загалом українського суспільства, то все співпадає, розумієш, що 61% шлюбів розпадається, з низ 52% - це молоді сім’ї, при чому, ми проводили дослідження серед студентської молоді 1-2 рівня акредитації, це 15-18 років, це студенти коледжів і технікумів. 74% з них зазначають, що сім’я є однією з найбільших цінностей, це визнають, але коли приходиться її створювати і реально провадити сімейне життя, слухати один одного, йти на компроміс, вони не готові. Це дуже комплексна проблема.
Яник. Слухач. Я б не осуджував жодного учня, який не має ідеалу. Вони мають право на це. Батьки також можуть лаятися, спиртним тхне і т.д. Дивно, що діти не назвали Ісуса Христа своїм ідеалом.
Оксана Палійчук: Ніхто учнів не засуджує. Результати відповіді дітей свідчать про наші проблеми, суспільні, проблеми школи, проблеми сім’ї. те, що не назвали боголюдину, сина Божого, Ісуса Христа, ідеалом, і мене здивувало. Тут є певні суперечливі речі. Тому що 96% батьків і вчителів чітко визначили, що християнські цінності є орієнтиром в житті. Це не означає, що всі ідеальні, для цього і дається життя, щоб прагнути, як пише Святе Письмо: «Будьте досконалі, як Отець наш Небесний». Нібито сім’я розуміє християнські цінності, як пріоритет, як основу, як найвищий ідеал, але учні не називають серед своїх ідеалів. Я повторюю, не йде мова про конкретну особистість, ми зазначали, що це може бути персонаж художнього твору, фільму, хотілося просто побачити, куди рухається душа людина, де він бачить той свій ідеал. Це може бути знеособлений перелік певних якостей. Але, на жаль, результати говорять самі за себе.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами