Чернівчани уже звикли, що прориви та пошкодження водопровідних мереж у місті стаються часто. Через відключення чи обмеження подачі води городяни завжди тримають наповненими бутлі чи каструлі на всяк випадок, пише ІА АСС.
«Всі завжди нарікають на водоканал. Ми ж такі самі люди, як і всі інші. І коли у вас нема води – в нас теж. Ми також зацікавлені у якнайшвидшому відновленні водопостачання. Але не все залежить від нас. За останні 2-3 тижні сталося кілька проривів на водогоні Дністер – Чернівці біля насосної станції «Біла». Цю кількакілометрову повітряну лінію вже давно треба було замінити, - розповідає начальник «Чернівціводоканалу» Борис Максимюк. - На це треба 25 млн грн. Востаннє ми нагадували про це влітку, як була повінь. Але німецький банк, що має надати кредит на модернізацію водоканалу, досі не відреагував. Взагалі, ми на його кошти очікуємо з 2009 року. Тішить, що уже тепер проведені тендери, визначені учасники. Як тільки будуть переможці, то і до кінця березня може надійдуть якісь кошти. І ми відразу замінимо цю трубу».
Наші новини є у Facebook
Температурні стрибки найбільше впливають на функціонування мереж. Теплий січень і лютневі морози змушують ґрунт рухатись, а відповідно стаються незначні деформації опор та самої труби.
«Бачите, останній тиждень у нас морози. І аварій нема. Коли погода стабільна, то і все працює справно. Навіть коли ми вимикаємо подачу води, а згодом запускаємо – це теж несе загрозу нових проривів. Труби старі, по 40 років, товщина стінок буває всього лише 1 міліметр. А відключати мусимо, інакше не зремонтуєш метрову у діаметрі трубу із тиском у понад 10 атмосфер», - продовжує Борис Максимюк.
Читати: Замінять зношені ділянки водогону: у Чернівцях стартує програма модернізації водоканалу
На вихідні синоптики передають потепління – для працівників водоканалу це сигнал бути готовими до ймовірних нових аварійних витоків.
Зараз на підприємстві працює вісім бригад та ще дві - аварійні. Людей вистачає, і зарплати підвищені: слюсар найнижчого розряду отримує 12 тис грн., 5-6 розряду – 18 тис. грн., зварювальники - 25 тис грн.
«Пришвидшити видачу кредиту ми не можемо. Важко зрозуміти, чому так все тягнеться довго. За 2,5 роки щоденно приходять зміни: так, ніби щось гальмує процес. Але всі ми маємо розуміти, що будь-який кредит слід віддавати. І нам, і нашим дітям, все ляже у тариф», - сказав керівник «Чернівціводоканалу».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами