Психологи кажуть: людина проходить через три стадії (властиві) любові: бажання, пристрасне захоплення і прихильність. Причому кожна з цих стадій може виявитися останньою.
«Перша стадія - бажання, безпосередньо пов'язана з сексуальним збудженням, з потребою організму в сексі. Тривати вона може від кількох годин до кількох днів - поки не зміниться гормональний фон, поки організм не «наситить» свою сексуальну спрагу, - пояснює Ольга Юрценюк, доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М.Савенка БДМУ. - Багато молодих людей, які не досягли ще свідомої стадії вибору одного постійного партнера, «застряють» на першому етапі, не прагнучи до решти двох. Якщо на цьому етапі партнери не розійшлися і задоволені один одним, то настає друга стадія кохання - пристрасне захоплення. Людина, яка зазнає пристрасного кохання, висловлює його фізично: її очі говорять і про те, що вона в захваті від свого партнера, і про те, що вона вважає їх стосунки винятковими».
Біологи кажуть, що кохання – це певна послідовність викидів у мозок різних речовин, переважно гормонів задоволення та заохочення - дофаміну, окситоцину, ефедрину, вазопресину. Речовини ці виробляються з різною інтенсивністю на конкретних етапах любовних стосунків. Таким чином, імпульсивну, пристрасну любов із прагненням статевої близькості наука пояснює не спонтанним виявом симпатії, а стрімким виробленням гормонів дофаміну й тестостерону. І це є біологічним механізмом для успішного відтворення людства. Згідно з дослідженням нейробіологів, сильна афективна закоханість активізує ту частину людського мозку, що відповідає за вироблення дофаміну. Це призводить до гіперактивності, безсоння, відчуття ейфорії, підвищення чутливості сприйняття.
Читайте ще: Втомилися від поганих новин? З`їжте банан чи мандарин!
«Як би дивно це не звучало, але від закоханості людина здатна самовиліковуватися. Гормони фенілетиламін та допамін виділяються, коли почуття тільки зароджуються і термін їх активності – 2-3 роки. Натомість вивільняються інші речовини седативної дії, які називаються ендорфінами. Заспокійлива дія ендорфінів дає людині можливість розслабитися і відчути себе комфортно і впевнено, - зауважує психолог. - На зміну романтичному стану приходить спокій. Якщо прив'язаність до людини була нічим іншим, як «чистою хімією», закоханість минає. Якщо ж за цей час люди зуміли знайти багато спільного, побудувати стосунки, вони залишаються разом».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами