Будинок прощання був побудований на єврейському кладовищі на прохання міської ради в 1905-06 роках, пише Бася Черновицкая на сторінці у Фейсбук.
"Будівля мала вхід і вихід. Існування такого будинку не зовсім вписувалася в єврейську традицію. Тому ортодоксальна громада цією будівлею не користувалася. Користувалася цим будинком реформістська, або ліберальна частина громади, вони в той час стояли біля керма громади, вони і побудували цей будинок за наполяганням місцевої влади. Будувала цей будинок місцева будівельна фірма. Деякі роботи були зроблені іншими фірмами. Купол був зроблений Юзефом Проскі - це був відомий місцевий будівельник, і він зробив цей купол по абсолютно нової на той час в Чернівцях і не тільки, технології - так званої французької технології цілісного лиття із залізобетону. Міський архітектор не сприймав цю будівлю, не погоджувався прийняти будівлю в експлуатацію, тому що він не знав цієї технології і не вірив, що вона вистоїть, і купол буде надійним.
Будівля експлуатувалося до середини 20-го століття, тобто до війни. Після війни вона вже практично не використовувалося за призначенням. За радянських часів тут був склад будівельних матеріалів - видно залишки цементу, бетону" - йдеться у повідомленні.
Висота купола Будинку прощання на єврейському кладовищі становить 11 метрів. Існує великий центральний зал, приблизно 20 х 20 метрів і два бокових залу.
Наразі реставраційні роботи тривають. Перший етап всіх зовнішніх робіт - це укріплення стін «Будинку прощання», заміна вікон та перекриття куполу міддю, завершений ще на початку 2018 року, інформують у Меморіальному музеї євреїв Буковини. На всі ці роботи витратили близько 100 тисяч євро, які надав німецький федеральний уряд.
Довідка: у відреставрованому будинку «Будинку прощання» планують відкрити меморільний центр Голокосту євреїв Буковини. Нагадаємо, наприкінці 2015 року історичну будівлю «Бейт-Кадішін» («Лайхенхалле» – Будинок прощання) на єврейському кладовищі у Чернівцях вирішили відреставрувати і створити там музей Голокосту на Буковині як філію Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини.
Читати ще: Фотограф створив календар на 2018 рік зі знімками єврейського кладовища в Чернівцях
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами