Вони готові віддати життя заради своєї країни, натомість не можуть отримати звичайний пільговий квиток.
Коли прийшла повістка він взяв її без вагань, бо прагнув боронити свою країну. І яким же було його здивування, коли важе на мирній Україні довелось зіштовхнутись із бюрократією. Військова частина Олега Горбатюка, знаходиться у Дніпропетровській області. Він отримував кількаденну відпуску та поїздка вилилася у чималі витрати. Адже видати пільговий квиток, який він мав отримати як учасник бойових дій, на Чернівецькому автовокзалі відмовились.
Олег Горбатюк, учасник АТО: «Коли я повернувся у черговий раз знову з відрядження – мені відмовили у наданні пільгового квитка, тому що просто касир сказала – я не продаю. Тільки з дозволу головного бухгалтера».
Солдатам це не по кишені.
Олег Горбатюк, учасник АТО: «Якщо квиток коштує 420- 450 гривень з центру України, для рядового солдата це, фактично, поїздка додому – це більше, як зарплата. Тому що зарплата десь від 2 з половиною до 3-х з половиною тисяч. Відповідно, в людини є сім’я, про яку ще потрібно піклуватись. Він мусить передавати ці гроші додому, а не витрачати на дорогу».
Чому такі випадки трапляються на Чернівецькому автовокзалі, пояснити не змогли. Кажуть, керівник у відпустці, поки - що коментувати нікому. Та в Департаменті соціального захисту населення кажуть, аби отримати пільговий квиток необхідно мати не лише посвідчення учасника бойових дій, а ще й спеціальний талон.
Катерина Ткачук, працівниця Департаменті соціального захисту в Чернівецькій області: «Учасник бойових дій звертається в Управління праці, йому, відповідно, видаються талони на користування пільговим проїздом в межах України. Він далі з тими талонами і з посвідченням учасника бойових дій у касу автотрнаспорту і йому, відповідно, вираховують знижку».
Ця пільга передбачена законодавством
Віталій Чурай, обласний військовий комісар: «Законом про гарантії соціального захисту ветеранів війни».
Соціальні працівники пояснюють, скільки разів такою пільгою можуть користуватися учасники бойових дій.
Катерина Ткачук, працівниця Департаменті соціального захисту в Чернівецькій області: «Один раз на рік вони мають право на проїзд безкоштовний в межах України. Тобто можуть з Чернівців до Києва і з Києва назад до Чернівців».
Та керівник атовокзалу по телефону запевнив, щоб отримати пільговий квиток достатньо пред’явити посвідчення учасника бойових дій. Каже надають таку пільгу, щоразу як такий військовий звертається. Якщо пільгу учаснику бойових дій не надали, після того, як він пред’явив посвідчення, кажуть юристи, він має написати відповідну заяву на ім’я керівника автовокзалу. Як показує практика: усні звернення чомусь нерідко ігнорують, а от на письмові – реагують. Є ще чимало випадків, передбачених законом, коли військовослужбовці, які не є учасниками бойових дій, мають право на безкоштовний проїзд. Та про це ми обов’язково розповімо у наступних сюжетах.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами