На Хотинщині, Сокирянщині та Кельменеччині розпочинається період активного обприскування садів, аби згодом мати хороші врожаї. Проте селяни нарікають, що це шкодить їхньому здоров`ю.
- Деякі господарі обприскують сади двигунним обприскувачем «Соло». Отрута від нього розлітається на десятки метрів у сторони, – каже Григорій, житель Сокирянського району. – Цього не видно, але ми цим дихаємо! Ми розуміємо, що без кроплення не обійтися, але нехай роблять це бодай ручним апаратом, щоб не розліталося довкола. Минулого року апарати працювали навіть серед дня, коли діти гуляють, дорослі на городах працюють.
- Як чуємо гул – з хати не виходимо, вікна зачиняємо. Знаємо, що почав працювати «Соло». Очі печуть, горло дере. Неодноразово говорили з господарями, проте все від цього нічого не змінилося, - говорить Валентина з Хотинщини. – У тих садах, які за межами села, нехай кроплять. Але в самому селі не треба труїти людей!
Читайте ще: Обприскування садів спричинило загибель бджіл на Хотинщині.
Мешканці Сокирянщини та Хотинщини кажуть, що протягом останніх років у селах почали більше кропити сади, ніж раніше. Людям нічого не залишається, як ховатися у хаті. Але навіть якщо ввечері обприскують дерева, вранці надворі нема чим дихати – у повітрі залишається дуже неприємний запах.
Негативний вплив хімікатів на здоров`я людей помічають і медики.
- Останнім часом більше вроджених вад діагностуємо в новонароджених з Кельменецького, Сокрянського, Хотинського районів, - розповів Сергій Сторожук, головний лікар Чернівецької міської дитячої лікарні. – Саме через кроплення садів у діток, народжених у даних районах, частіше зустрічаються різноманітні генетичні «поломки», бронхіальна астма, алергії.
- У 2016 році лідерами за рівнем захворюваності на рак стали Кельменецький, Хотинський і Сокирянський райони. Ми не виключаємо, що це пов`язано саме з використанням пестицидів для кроплення садів, - констатує Олександр Іващук, головний позаштатний онколог Чернівецької області.
Звісно, жоден фермер не погоджується із тим, що кропить свій сад неправильно. Кажуть, обприскують дерева від фітофтори, парші борошнистої, квіткоїда, плодожерки, листокрутки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами