Минулого року в Чернівецькій області народилося 10 дітей із Синдромом Дауна. Проте кожного року статистика різна. Медики кажуть: пік цього вродженого захворювання фіксували у 2005 році (35 дітей) та 2015-му (25 дітей).
- У пікові роки, ймовірно, спрацювали емоційні фактори, пов`язані з подіями в країні. Проте це – лише наші припущення. А от за результатами досліджень, дійшли висновку: чи не найчастіше діти з синдромом Дауна народжуються у матерів старшого віку, особливо – якщо вони працювали зі шкідливими чинниками, - розповіла Інформаційному агентству АСС Ірина Ластівка, експерт ДОЗ Чернівецької ОДА за фахом медична генетика. – Окрім цього, важливе значення має і ще один чинник: онкопатологія у родичів в четвертому поколінні. Дослідивши це, помітили: вроджена патологія серця не має зв`язку з онкологічними хворобами у родичів третього ступеня спорідненості, а от синдром Дауна – має.
Читайте ще: Вперше в історії малюк з синдромом Дауна став обличчям компанії дитячого харчування
Серед інших причин народження дитини з синдромом Дауна фахівець називає перенесені матерями TORCH-інфекції, хронічні захворювання, робота зі шкідливими речовинами та регулярне вживання подружжям алкоголю.
- Хоча сам алкоголь є тератогеном, але, можливо, продукти його розпаду – мутагени, тому можуть викликати подібну патологію, - продовжує Ірина Володимирівна. – Також зустрічала в літературі дані, що вірусна інфекція на ранніх термінах вагітності також може спричинити у дитини синдром Дауна.
З 2004 по 2006 рік Ірина Ластівка провела дослідження, за результатами якого з`ясувалося: більшість діток з генетичними вадами народжуються в січні, а менше – у липні-серпні. Це пов`язують із біологічними циклами: імунітет жінки міцніший восени, аніж в зимово-весняний період. Тому для зачаття генетик радить обирати осінь. Окрім того, плануючи вагітність, відмовитися від шкідливих звичок та пройти обстеження.
Вам буде цікаво: У Чернівцях – один на всю область дитсадок для «сонячних» дітей
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами