53 вулиці в Чернівцях, які були названі на честь прихильників комуністичної ідеології, отримали імена видатних історичних осіб, митців та письменників.
Вулицям в центральній частині міста повернули історичні назви, які вони отримали ще за часів Австро-Угорщини. Зміна назв вулиць пов’язана з законом про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного, тоталітарного режимів і заборону їхньої символіки.
«Ні жида, ні москаля не має бути. От моя відповідь».
Степан переіменування вулиць у Чернівцях підтримує. Каже, старі назви, які нагадують про тоталітарний режим мають зникнути. Нова назва його вулиці Синагоги йому подобається більше, ніж колишня – на честь комуніста Анрі Барбюса. Георгій також із задоволенням житиме на оновленій вулиці, адже хто такий Барбюс навіть не знає.
«БАрбюс, Барбюс, я навіть не знаю, хто він такий. Письменник якийсь. А синагоги – це щось історичне. Було б непогано».
Справді на цій вулиці була Синагога, і називалася вона так до приходу на Буковину радянської влади.
Ярослав Кушнірик, секретар Чернівецької міської ради «Частину вулиць отримали стару назву, історичну, всього на сесії було переіменовано 53 вулиці»
Повернеться до своєї першої назви теперішня вулиця радянського розвідника Манфреда Штерна. Він, каже історик Микола Кушнір, народився поблизу Чернівців – це єдине, що пов’язує його з містом. Тому вважає експерт, історична назва – вулиця Банкова – пасує більше.
Микола Кушнір, історик: «Сучасному поколінню чернівчан це особливого значення немає, тому ця вулиця повернула назву, яку мала ще за часів Австро-Угорщини. В Чернівцях в той час було багато банків, але один з цих банків знаходився на тій вулиці, тому ця вулиця носила назву Банкова».
До такої масової зміни назви вулиць чернівчани ставляться по- різному. «Я вопше думаю, що все це перейменування не потрібне. Ну а зачем? Люди звикли і так до цього, і так собі. Всьо життя прожив, а зараз іду і не знаю, по якій я вулиці іду, тому що її перейменували». Але закон про декомунізацію вимагає негайної зміни. Тому декілька із оновлених вулиць тепер мають назву видатних історичних постатей: наприклад, вулиця чекіста та російського письменника Аркадія Гайдара тепер буде вулицею гетьмана Запорозького війська Пилипа Орлика, а комуніста Моріса Тореза – князя Київської Русі Ярослава Мудрого. Не змогли домовитися депутати міської ради лише про переіменування двох вулиць Бульвар Героїв Сталінграду та вулиця маршала Георгія Жукова поки залишаються з старою назвою
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами