Буковинцям, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасникам АТО та членам їхніх родин буде безкоштовно проведено низку обстежень, зокрема:
– ультразвукове дослідження щитоподібної залози (в УЗД-кабінеті Центру з 9.00 до 15.00);
– визначення рівня гормонів щитоподібної залози (забір крові у маніпуляційному кабінеті поліклінічного відділення Центру з 8.00 до 10.00, обов’язково натщесерце);
– консультації провідних ендокринологів та ендокринних хірургів.
Також для всіх охочих об 11 годині в конференц-залі Центру буде проведено «круглий стіл» на тему: «Профілактика захворювання щитоподібної залози».
– Однією із найактуальніших медичних проблем,які виникли в результаті аварії на Чорнобильській атомній електростанції, є проблема тиреоїдної патології, зокрема раку щитоподібної залози. При надходженні в організм радіоізотопи йоду вибірково накопичуються в щитоподібній залозі і викликають її опромінення й ураження, – розповідає завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ, професор, співорганізатор акції Наталія Пашковська. – Найбільш згубна дія на цей орган відбувається за умов йододефіциту, коли «голодна» залоза активно поглинає радіоактивний йод. Як показали результати 30-річного спостереження, в окремих регіонах нашої держави після аварії на ЧАЕС захворюваність на рак щитоподібної залози збільшилася у десятки разів. Також значно зросла частота гіпотиреозу – зниження функції щитоподібної залози.
Відтак, дуже важливо особам, які зазнали радіаційного впливу, регулярно проходити ультразвукове обстеження та визначати рівень гормонів щитоподібної залози з метою ранньої діагностики та своєчасного лікування.