При чому робити їх можуть не лише спеціалісти, а й самі батьки.
«Без масажу дітки розвиваються на «П'ять балів», а з масажем - на «П'ять із плюсом», - каже Микола Тіщенко, дитячий масажист з Чернівців. Він знає усе про дитячий масаж і з радістю ділиться своєю майстерністю із батьками.
- Маленькій людині не вистачає власної активності, а енергії в неї - хоч греблю гати. Під час масажу вона дізнається багато нового про можливості власного тіла, - розповідає Микола Тіщенко. - Після курсу малюки швидше розвиваються та активніше пізнають світ.
Вважається, що навіть абсолютно здорова дитинка до року повинна пройти 3 курси профілактичного масажу. В перші місяці життя малюк випрямляється із ембріонального положення, розтягуючи свої м'язи, розробляючи суглоби. У ці місяці формування тіла масаж допоможе розвитку координації рухів і гнучкості м'язів. Звісно, усі вправи повинні бути строго регламентовані, тому найкраще довірити це досвідченим рукам масажиста. Повторний курс масажу призначає лікар. Але не раніше, ніж через місяць після попереднього.
Читайте ще: «Впливовий АССпект»: Про єдиний в Україні центр реабілітації дітей, де допомагають попередити інвалідність
- Зазвичай перших 2-3 сеанси дитина поводяться насторожено, вона так би мовити «вивчає» свого гостя, - пояснює масажист. - Та вже незабаром чекає масажу. До речі, психологи довели, що перші «агукання» частіше виникають у відповідь на поглажування животика, ніг. Тому я завжди кажу батькам: «Спілкуйтеся зі своєю крихіткою через торкання».
На початку курс масажу триває близько півгодини. До середини навантаження зростає. Але все залежить від малюка: одні дітки втомлюються через 20 хвилин, другі займаються 40-45. Зазвичай проводять 10 сеансів.
- Масаж допоможе, якщо дитині поставлені такі діагнози, як кривошия (неправильне положення голови), плоскостопість, клишоногість. Якщо ці захворювання не лікувати, наслідки можуть бути найрізноманітнішими - від захворювань хребта до ураження всієї опорно-рухово системи, - застерігає Микола Тіщенко. - Дитячий масаж успішно долає і такі проблеми, як кишкові коліки, м'язові гіпертонус і гіпотонус.
Лікар каже, що батьки можуть робити масаж самостійно. Нічого надскладного у цьому немає, прийоми масажу - найпростіші, їх можна оговорити з педіатром.
Вам буде цікаво: Свої переживання ми носимо на... спині. Звідси - і хвороби
- Важливо пам`ятати, що масаж робиться або через 40 хвилин після їди, або за півгодини до їди, щоденно. Не варто робити масаж перед сном, - радить Микола Тіщенко. - Тривалість сеансу не повинна перевищувати 7-10 хвилин. Дитячий масаж не має викликати біль чи дискомфорт, тому ваші рухи мають бути ніжними і легкими. Пам'ятайте: шкіра малюка дуже тонка і чутлива. Під час масажу стежте за реакцією дитини на ті чи інші прийоми: обов'язково знайдуться такі, що найбільше сподобаються вашому малюку.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами