Нетрадиційний погляд на причини виникнення болі в попереку і шиї – остеохондроз - пропонує Ірина Чоботар, масажист і психолог. Вона переконана: тіло людини – це інструмент для сприйняття світу. Воно безпосередньо віддзеркалює наші переконання та думки.
Остеохондроз – дуже поширене захворювання. Найчастіше він виникає у людей після 35 років. Його можуть спровокувати інфекційні та ревматоїдні недуги, аномалії розвитку хребта, травми, ендокринні хвороби, спадковість, статичні та динамічні перевантаження, вібрація, погана екологія.
– Спина – символ опори в житті, тому будь-які проблеми зі спиною та хребтом відображають відсутність надійної опори та підтримки. Остеохондроз поперекового відділу чи радикуліт – страх через гроші, – вважає Ірина Чоботар. – Такі люди сприймають життя як непосильну ношу. Коли до мене звертаються пацієнти з остеохондрозом хребта, часто кажуть: «Я звалив на себе непосильне» або «Я надто багато беру на себе». Окрім масажу, завжди намагаюся пояснити таким хворим, що тільки наше ставлення до життя перетворює його на важку ношу. І тому, перш ніж брати на свої плачі чужі проблеми, розберіться спочатку із власним життям.
Читайте ще: Буковинці стали менше хворіти на туберкульоз
Шийний остеохондроз менш поширений. У хворих спостерігаються часті головні болі.
– Шия символізує гнучкість, – продовжує Ірина. – Уміння бачити те, що відбувається поруч і за спиною. Проблеми з шиєю – це впертість, відсутність гнучкості, небажання бачити інші сторони питання.
У мене була одна пацієнтка, в якої кожного разу, коли вона не погоджувалася з чоловіком, дуже сильно боліла шия. «Він коли береться відстоювати своє, я відвертаюся і намагаюся не чути його слів», – казала вона. Це – наочний приклад того, як власною упертістю жінка викликала у себе хворобу.
Ноги відображають те, як ми ідемо, рухаємося життям. Коли до мене звертаються пацієнти зі скаргами на сильний біль у ногах чи, наприклад, запаленням сідничного нерва, що заважає ходити, кажу: не бійтеся майбутнього! Дуже часто серед таких хворих жінки, які бояться за долю своїх дітей. Цей підсвідомий страх відображається болями в ногах.
Головні симптоми грудного остеохондрозу: біль, що посилюється від переохолодження та часто дає про себе знати вночі.
– Верхня частина спини – це та непосильна ноша, ті турботи і клопоти, які ми на себе звалюємо. Звісно, їх важко нести – от і з’являються горби на хребті, сутулість, – пояснює Ірина Чоботар. – Інколи це свідчення гордині.
Вам буде цікаво: Чернівчанка у 52 роки заново навчилася ходити
Для лікування остеохондрозу застосовують знеболювальні, протизапальні препарати, подразнювальні мазі, вітаміни групи В – усе це призначає лікар.
– Та разом із лікуванням важливо осмислити своє життя, тривоги страхи, переживання, - каже Ірина Чоботар. - І пам’ятати: кожна наша хвороба починається в голові. Тож, очистивши свої думки від образ і неспокою, можна вилікувати будь-яку недугу. Немає невиліковних хвороб, є невиліковні хворі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами