Руслан Запаранюк був призначений на посаду начальника Чернівецької обласної військової адміністрації у липні 2022 року. Сьогодні посадовець відзвітував про те, що вдалося зробити за цей рік, пише Медіа агентство АСС.
Найбільшим випробуванням для людей та державних інституцій стало повномасштабне вторгнення ворога. За словами Руслана Запаранюка, Чернівецька ОВА докладає максимум зусиль, аби наслідки війни було легше пережити усім.
Буковина стала прихистком для 109 тисяч людей, котрі переїхали з прифронтових регіонів.
У піковий період за підрахунками ООН в області перебувало 225 тисяч ВПО. Із державного бюджету цій категорії громадян виділили 1 мільярд 94 мільйони гривень, додатково міжнародні організації виплатили ще 1 мільярд 208 мільйонів гривень.
Для комфорту людей відкрили нові шелтери, вдалося відремонтувати 52 заклади на території Чернівецької області. На утримання ВПО використали 109 мільйонів гривень з місцевих бюджетів.
Область входить в трійку лідерів по Україні, які прийняли найбільшу кількість релокованих підприємств.
«Разом з тим нам вдалося скерувати 327 мільйони гривень на допомогу війську, профінансувати заходи з територіальної оборони та підтримки підрозділів ЗСУ. Також область передала 1270 автомобілів ЗСУ. Ми першими в Україні відкрили Офіс підтримки ветеранів та їх сімей», - зазначив Руслан Запаранюк.
Великим досягненням голова ОВА вважає і затверджену спроможну мережу закладів медичної допомоги, адже вдалося зберегти усі лікарні, жодну не закрили. За кошти державного бюджету та Світового банку заклади охорони здоров’я отримали медичного обладнання на суму 37 мільйонів гривень.
«Щодо болючого питання доріг та мостів. Зараз ремонтні роботи тривають на 9 об’єктах, на 5 – вже завершені. На капітальний ремонт доріг місцевого значення передбачили цьогоріч 333 мільйони гривень, на експлуатаційне утримання автошляхів - майже 50 мільйонів гривень. На завершальному етапі міст у селі Глиниця від норвезьких партнерів. Там укладають асфальт. Наступного тижня комісія перевірить його міцність та дозволить користуватись усім охочим цією спорудою», - додав Руслан Запаранюк.
В області є 1792 укриття. З них 806 вдалося облаштувати у закладах освіти області.
Питання черг на кордоні вирішили відкриттям двох нових контрольно-пропускних пунктів - Дяківці та Красноїльськ, запровадили «єЧергу» на КПП «Порубне». На це витратили майже 200 мільйонів гривень. За роки незалежності відкрито в Україні три КПП, два з яких в Чернівецькій області.
Також до КПП «Шепіт» ремонтують під’їзні шляхи. Працюють над проєктом КПП «Шепіт» та «Руська».
Голова ОВА також додав, що внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС з області відправили сотні тонн допомоги херсонцям та будівельні бригади.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами