Марія Федоряк, завідувачка кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ ім. Ю. Федьковича:
"З початком ранньої весни з’являється все більше інформації про спалювання рослинності. Якщо подивитися на знімки NASA, то видно, що територія України просто вкрита цими пожежами. Натомість наші сусіди - білоруси, румуни - там картина зовсім інша. Прикро, що люди не обізнані у цій ситуації, вони палять рослинність тому, що, очевидно, лінь прибирати і хочеться позбутися від цієї старої рослинності. Замість того, щоб її компостувати і використовувати як добрива, її здаєтья легше спалити.
Крім того, деякі люди думають, що попіл принесе користь. Насправді це зовсім не так. Одна справа, якщо беруть попіл у печі від спалювання дерев і виносять на город, то, звичайно, ці мінеральні залишки згодяться рослинам. Але попіл від спаленої трави - ні. Вона мала би перегнити, мала би бути засвоєна червами, комахами і іншими організмами, мікроорганізмами. Тоді ці всі рослинні залишки дуже корисні для утворення ґрунту і є їжею для багатьох організмів. А якщо рослинність спалюють, це завдає величезної шкоди.
Молоді рослини у цей час розвиваються, ми їх не бачимо і просто знищуємо. Крім того, в ґрунті та на поверхні ґрунту є насіння, яке також знищується.
Читайте також: Штрафи за підпал трави суттєво збільшаться: нардепи підтримали законопроєкт
Дуже шкода тварин, які живуть на поверхні ґрунту та в ґрунті. Що стосується тих, які живуть на поверхні ґрунту - це їжаки, жаби, ящірки, лисиці, зайченята, тобто багато тварин, які не встигають уникнути пожежі, а також комахи, павуки. Крім того, страждають тварини, які живуть у ґрунті: комахи та черви дощові. Дощові черви – це ті організми, які збагачують наш ґрунт, які переорюють його, пропускаючи через свої тіла. Тобто коли відбувається така пожежа, вона знищує рослинність, якою харчуються черви, гине корисна мікрофлора.
Наші новини є у Facebook
Також під час пожежі утворюється дим, який негативно позначається на здоров’ї самої людини, викликає сильні алегрічні реакції. У димі концентрація шкідливих речовин дуже висока. Навіть вища, ніж у тютюновому димі.
Підпалити – це дуже просто, але якщо стався такий підпал, то потім нормальне життя рослин та тварин у цьому місці відновиться тільки через 5-6 років, або взагалі не відновиться".
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами