Священнослужителі закликають людей не приносити штучні квіти на цвинтарі. Натомість вони радять вшановувати пам'ять померлих молитвою та благодійними справами. Про це у програмі Суть Речей на Радіо 10 розповів отець Микола Семелюк, настоятель храму Пресвятої Параскеви Сербської ПЦУ.
"Пластикові квіти – це є частина бізнесу для підприємців, які жодним чином не збагачують вірних, що вже відійшли з цього життя. Вони тільки прикрашають. Тому церква звертає увагу на молитву. Є ще у нас така традиція – поману дати, щоб помолилися за душу спочилих. Дайте комусь поману, дайте комусь пожертву, щоб ще хтось за ту душу помолився, щоб та прохолодна роса торкнулася душ спочилих і Господь помилував їх і простив їм провини свідомі й несвідомі, вільні й невільні, які вони у своєму житті заподіяли. Тому необов’язково купувати ті квіти, віночки, лампадки, щоб це все знаходилося на цвинтарі якийсь місяць-два, а потім утворилася купа сміття і треба думати як то все повивозити, як то все повикидати. Тому перше, що треба зробити – це промовити молитву, запалити свічечку і цього було би достатньо. А якщо би за ті гроші, які ми витрачаємо під час цих всіх панахид на квіти реалізувати якийсь соціальний проект, як то було у минулому році, коли зібралися багато чернівчан, щоб прибрати територію біля аеропорта, це обличчя нашого міста. Організувалися, зібралися вивезли, приємно проїхати, чистота й порядок. Так само має бути на кожному кладовищі, чисто, прибрано, як ми стараємося до Пасхи привести до ладу наші подвір’я, наші домівки, але найголовніше – наші душі", - каже отець Микола Семелюк.
Наші новини є у Facebook
Як пояснив під час програми Суть Речей на Радіо 10, отець Валерій Сиротюк, синкел Чернівецької єпархії УГКЦ, греко-католицька церква вважає, що приносити штучні квіти на цвинтарі - це гріх. Адже роблять їх переважно з пластику, який практично неможливо утилізувати, а його період розпаду триває сотні років.
Читайте також: У Новоселицькій ОТГ хочуть заборонити пластикові квіти на цвинтарях
"Питання екології – одне з найважливіших зараз в католицькій церкві. Католицька церква, комісії, у нас в Українській греко-католицькій церкві є патріарша комісія, тобто комісія на рівні патріарха, яка займається екологічними питаннями. Вони дуже мають багато різних заходів з метою збереження навколишнього середовища. Мало того, церква каже, що є ще один гріх за який треба сповідатися - екологічний. Це та людська діяльність, яка приносить шкоду природі. Отже, пластик неможливо утилізувати відразу, він буде ще багато-багато років засмічувати землю, пройдуть декілька сотень років, перш ніж та пляшка пластикова, чи стакан пластиковий, чи квітка пластикова зникне. Це є дуже велика проблема і тому наша церква каже, що робити і нести на цвинтар пластикові штучні квіти – це є гріхом, це робити непотрібно. Але ж ми звикли до якогось зовнішнього вшанування пам’яті. Прошу, принесіть квіти в горщику, посадіть квіти, які будуть ціле літо там цвісти. Так, треба за тими квітами ходити, доглядати. У крайньому випадку, колись давно ми робили квіти з паперу. Були квіти з паперу восковані такі, їх можна спалити і вони відразу згорять і не залишаться у ґрунті", - розповідає отець Валерій Сиротюк.
При цьому священник наголосив, що дбати про екологію - це одне із завдань християн.
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами