Інна Кіцул, директорка Чернівецького обласного художнього музею:
"Ми відкрилися, всі співробітники вийшли на роботу, тобто ми вже можемо працювати для відвідувачів, єдине - ми не можемо дотриматись усіх вимог, які повинні бути дотримані, тому що у нас немає засобів для цього стільки, скільки треба. Вимагаються засоби для дезінфекції, індивідуальні засоби захисту, мінімум на 5 днів, кожні дві години потрібно проводити санобробку, дотримуватися необхідної дистанції між співробітниками та відвідувачами музею. В принципі це все ми можемо робити, і ми це робимо.
На вході, за вимогами, має бути дезінфектант, він у нас є. Єдине, що ми не можемо - це міряти температуру на вході. Співробітникам ми вимірюємо температуру тіла, увесь цей час це робили. Ми ж працювали, музей працював, чергові співробітники були, кожного разу міряли температуру. Є журнал виміру температури, це все ми записували, але кожен міряє своїм термометром. Ми ж не можемо вимагати, щоб відвідувачі приходили зі своїми термометрами, а купити той, який міряє температуру на відстані, ми не маємо коштів.
Дивіться нас на YouTube
Наскільки я розумію, зараз всі закупки робляться через тендерні процедури, все абсолютно. Тобто кожна дрібниця, щоб її купити, тепер це буде вимагати набагато більше зусиль і не так просто, легко та швидко це буде зробити. Бо якщо раніше ми купували по чеку, треба вже – швиденько побігли, купили, чек потім переводили в готівку у бухгалтерії. Там була гранична сума, до якої це можна було зробити, але в принципі нам її вистачало на нагальні потреби. Тепер як це буде, я не знаю, напевно потрібно якийсь час, щоб ми зрозуміли, що це за система, як ці покупки робити, чи їх робити масово великими партіями. Ці зміни у законодавстві запровадили з квітня.
Коштів зараз немає, у нас немає зараз такої статті, яка б визначала кошти на розхідні матеріали. Це все тільки з спецрахунку. А спецрахунок - це квитки, це повинні бути відвідувачі. Навіть якщо ми сьогодні відкрилися, ну уявімо собі, що сьогодні буде урожайний день і прийдуть ну аж 10 відвідувачів, бо більше як по двоє вони не мають права ходити, значить груп у нас не буде, масових заходів у нас теж не буде, ще якийсь час і напевно достатньо довгий. Значить заробити ми чим можемо, тільки одиночними квитками, а це невеликі суми. А якщо ми зараз піднімемо вартість квитка, то просто ніхто не піде".
Читайте також: Відкриття парків, музеїв та бібліотек: що думають з цього приводу керівники установ у Чернівцях
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Италия увидела много смертей, потому что в этой стране большое население престарелых людей, которые больны воспалительными заболеваниями. И в начале 2019 года людям поставили непротестированную новую форму вакцины, которая включала четыре разных штамма.
Если вам когдато делали прививку от гриппа, вас инфицировали коронавирусом, который активируется, когда вы носите маску. Ношение масок активирует ваши собственные вирусы, и вы заболеваете от них.