Незважаючи на те, що 85% програми фестивалю орієнтована на дорослу публіку, є також окрема програма для дітей.
Програма, котру покажуть у Чернівцях, складається з чотирьох частин: міжнародна, українська, експериментальна та дитяча анімація, та включає близько 70 фільмів.
Детальну програму читайте тут.
У міжнародному блоці представлені фільми, котрі сьогодні вже є світовими хітами. Серед них хочеться, насамперед, відмітити німецького режисера Нікіту Дякура з короткометражкою «Страховисько», який назвав техніку свого фільму «потворною динамікою» (Ugly Dynamics). Виникла вона внаслідок технічних дефектів у процесі моделювання. Персонажі схожі на героїв комп'ютерної гри з незграбними рухами. Фільм був профінансований на краудфандинговій платформі Kickstarter за підтримки престижного анімаційного видання Cartoonbrew та отримав одну з головних нагород відомого Ottawa International Animation Film Festival.
Попри те, що українській анімації виповнилося 90 років, все ще відчувається нестача авторських фільмів. Позитивні зміни почали відбуватися минулого року зі створення Української Анімаційної Асоціації та представлення національного стенда на фестивалі в Ансі. LINOLEUM отримав близько 40 заявок від українських авторів, що стало рекордом за 4 роки проведення фестивалю. На конкурс відібрали 18 робіт, котрі ми побачимо у квітні. Серед них – робота від найстаршого автора, відомого українського режисера Євгена Сивоконя «Хроніки одного міста»; тріумфатор міжнародних фестивалів та учасник рубрики pick of the day видання CartoonBrew «Елювіум-Регенеративна істота» Стаса Сантімова; документальний фільм Юлії Аппен «Між іншим» з елементами анімації від Нікіти Лиськова про реальні історії життя українських емігранток в Європі; неймовірні дитячі фантазії в ігровому фільмі з елементами анімації «Фінґерман» Івана Шохи, переможця фестивалю «Відкритої ночі»; музичні кліпи від The Tooth and The Roots, Саши Марчук, Олени Мартинової, Анни Чуйко, Олега Щерби, Марини Кізілової та інші.
У блоці експериментальної анімації представлені 19 фільмів, серед яких опинилося одразу декілька робіт, котрі можна віднести до жанру горор. Інший акцент у цьому блоці зроблений на анімаційні фільми, що є посвятою історії кіно.
У дитячій анімації представлені як українські, так і закордонні фільми. Серед них – два епізоди з серіалу «Професії» студії Степана Коваля «Новаторфільм», мексиканський «Архіпелаг» про хлопчика, який живе на плавучому острові та має використати фантазію, аби допомогти людям на островах довкола, «Історія у зоопарку» про допитливу дівчинку, що відвідує зоопарк разом із мамою, чеський «Той, хто будить людей» про рутину старого, який працює пробуджувачем – людиною, що будить інших, та інші фільми, не менш цікаві юним глядачам.
Страховисько, Нікіта Дякур, трейлер https://vimeo.com/207505736
Незайнятий простір, Макс Портер, Ру Кувагата, трейлер https://vimeo.com/205982517
Кетрін, Бріт Рез, трейлер https://www.youtube.com/watch?v=ZwKkXQadvZE
Нічого не стається, Мішель та Урі Кранот, трейлер https://www.youtube.com/watch?v=hBK1tAcrWag
Архіпелаг, Дієґо Асеведо, https://vimeo.com/192265093
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами