В програмі "Суть Речей" волонтерка та освітянка Галина Абрам’юк та майстриня-писанкарка Наталя Суруджій розповіли про нову назву, яку гімназія №5 буде просити надати навчальному закладу.
Галина Абрам’юк: Ще розкажу таку новину. Гімназії №5 виповнилося 120 років цьогоріч і впродовж двох останніх років пройшов такий момент обговорення того, яке ім’я мала б носити гімназія. І серед батьківської громадськості, серед учнів, освітян, серед всіх небайдужих підтримана назва школа-гімназія «Оріяна». Це прадавня назва України. Це матір, жінка, осяяна сонцем і біля їх ніг – золотий плуг. Сподіваємося, що влада піде нам на зустріч і з першого вересня матимемо таку назву.
Наталя Суруджій: Оріяна – дійсно, прадавня назва України. Її ще називали Оратта, або Аратта. Археологи так і так називають. Територія, де тепер Україна, так називалася 20 тисяч років тому. Ще 14 тисяч років тому мала таку назву. Це записано на стінах Кам’яної Могили. У 2001 році археологи Кефішиним і Шиловим були розшифровані ці написи. Там не просто значки Кам’яного віку, а цілі письмена. Коли розшифрували, тоді дізналися, що саме ця територія і є Оратта, або Аратта. Ця назва зустрічається в глиняних табличках шумерів. І шумери в своїх написах, в своїх посланнях говорили про те, що вони народ прийшлий і їхня батьківщина Оратта. Ніхто не знав, де це. А шумери це не простий народ, вони знали письмо, знали математику, у них була шестирична математична система, яка використовується лише в космосі, у них були оркестри з чотирьох інструментів, вони вміли будувати міста, орати землю, це була землеробська цивілізація. Вони виходили з Оратані. І от встановили, що це саме прадавня Україна.
Галина Абрам’юк: І що цікаво, слово Орія, Ората, вони орали землю, тому золотий плуг. Оріяну зображали з руками розведеними в сторони, відкритими для життя.
Людмила Григорчук: Тільки б вас наші депутати зрозуміли.
Наталя Суруджій: У 2001 році про це відкриття говорили у Верховній Раді. Це не закрита інформація. Зображена Оріяна і на Кам’яній могилі, і на Софіїському соборі в Києві і є зображена на писанках. Ось такий зв’язок поколінь, тисячоліть. На стінах Кам’яної могили, зображенню Матері Божої – 20 тисяч років.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами