Для того, щоб інспектори Управління Держпраці могли перевірити роботодавця, має надійти звернення, розповів у програмі Суть Речей на Радіо 10 Юрій Пуріч, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.
"До Управління повинна надійти інформація стосовно нелегальної зайнятої праці з будь-якого джерела, у тому числі від журналістів, з телебачення, з газет, з телефону. Керівник, вивчивши цю інформацію, приймає рішення щодо здійснення контрольного заходу. Крім цього, передбачено близько 30 підстав для здійснення контрольних заходів. Це звернення працівника, звернення громадянина, який був нелегально оформлений, повідомлення пенсійного фонду, податкової служби, суду, правоохоронних органів, щодо порушень, які вони виявляють і Управління Держпраці повинно на ці заходи реагувати", - зазначив Юрій Пуріч.
В Управлінні також запевнили, що не розкривають імені та прізвища людини, яка повідомляє про порушення трудового законодавства.
"Люди можуть звертатися до нас і не боятися роботодавця. Нашим порядком передбачено, що в ході перевірки ми не маємо права сказати роботодавцю, хто до нас звернувся. Це передбачено у нашому порядку, так що, якщо в людей є якісь проблеми, будь ласка, звертайтеся, ви можете спокійно працювати і знати, що ви, як заявник, не будете розкриті", - зауважила під час ефіру Суті Речей Галина Кушнір, заступниця начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області.
Одним із поширених порушень трудового законодавства є неналежне оформлення працівників.
"Зарплата у конвертах – це вид неналежного оформлення і відповідно неналежного розрахунку. І якщо у ході перевірки інспектора він доводить факт сплати заробітної плати у конвертах, за цим є штрафна санкція така ж, як і за те, що людина неналежно оформлена. Штрафна санкція складає 30 мінімальних заробітних плат. А також до цих порушень відноситься ще одне порушення, якщо людина прийнята на роботу на неповний робочий час, а працює повний робочий час і їй сплачується теж зарплата, яка в тіні. За це роботодавець теж несе відповідальність – 30 мінімальних зарплат", - каже Галина Кушнір.
Читайте також: Буковина на першому місці в Україні за нелегальною зайнятістю
Вона також зазначила, що торік інспектори Управління Держпраці винесли 194 постанови, які передбачають накладання штрафних санкцій.
"29 питань – це питання незадекларованої праці, а там є і випадки виявлення зарплати у конвертах. Штрафні санкції, які незначні – вони сплачені. Це близько 170, а всі інші – перебувають у судах, бо це великі штрафи за неоформлених працівників", - розповіла Галина Кушнір.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами