В Україні існує норма закону, яка передбачає компенсацію за затримку заробітної плати, зазначив у програмі Суть Речей на Радіо 10 Юрій Пуріч, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.
"Компенсація визначається в інфляційних відсотках, в залежності від того, чи є інфляція у державі. На щастя, інфляції немає і тому останнім часом дана компенсація не виплачується, якщо затримка не дуже велика, місяць-два, якщо затримка більша, то ці відсотки складають 0,3-0,2 відсотка від чистої зарплати, яку роботодавець затримав", - розповів Юрій Пуріч.
Він також додав, що заборгованість по зарплаті рахується, якщо заробітна платня затримана більше, ніж на один календарний місяць.
"До прикладу, зарплата за січень, якщо вона не виплачена до 1 березня, то 1 березня вона стає заборгованою і тоді при виплаті даної заборгованої зарплати, в разі наявності індексу інфляції, роботодавець зобов’язаний нарахувати компенсацію у тому відсотку, який визначається шляхом виведення коефіцієнтів", - каже Юрій Пуріч.
За статистикою Управління Держпраці у Чернівецькій області, на Буковині фактів заборгованості по зарплаті майже немає.
"Два підприємства у нас є, одне економічно активне, один банкрут і ми займаємо хорошу позицію серед областей України. Але, разом з тим, ми, як Управління Держпраці, відслідковуємо те, що люди звертаються до нас з скаргами. Насправді є борги по зарплаті, інколи роботодавець не подає дані у статистику, а інколи він не попадає під статистичні спостереження, а люди звертаються коли є борги і тоді ми маємо право йти туди на перевірку", - зазначила у програмі Суть Речей на Радіо 10 Галина Кушнір, заступниця начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області.
Читайте також: Буковина на першому місці в Україні за нелегальною зайнятістю
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами