Ініціатива реалізується в Україні з 2019 року і вже 11 міст вираховують ІБМ: Кременчук, Львів, Миколаїв, Маріуполь, Мелітополь, Херсон, Дніпро, Тернопіль, Луцьк, Одеса та Київ. Зокрема, цього року, вперше, індекс вирахували і у Чернівцях, пише Медіа агентство АСС.
«Індекс благополуччя молоді» - це дуже важливий інструмент для формування молодіжної політики у нашому місті. На всі індикатори індексу ми будемо звертати увагу, де потрібно - ми будемо підтримувати фінансово, спілкуватися з молоддю та вирішувати ті питання, які знаходяться на найнижчому рівні розвитку», - розповіла Наталія Фрунзе, директорка департаменту соціальної політики Чернівецької міськради.
Отримуйте новини в Telegram
Як зазначила посадовиця, серед 12 міст Чернівці зайняли друге місце за «Індексом благополуччя молоді» у місті, що становить 0,74 бала.
«Ми є другі за оцінкою індексу, разом із Тернополем та Києвом. На першому місці - Львів, але місто вже вдруге робить цей показник, а ми лише вперше. Тому думаю, що в наступному році цей показник у нашому місті буде значно вищий. Варто наголосити на тому, що найгіршим показником серед усіх міст є почуття безпеки серед молоді. Тому наразі, потрібно докладати всіх зусиль, щоб молодь почувала себе безпечніше», - наголосила Наталія Фрунзе.
Як розповіла Світлана Олексійчук, директорка КУ «Молодіжний центр Чернівців «Резиденція молоді», це буде неодноразова акція і місто надалі братиме участь у опитуванні.
«Ця ініціатива розпочалась у 2019 році, спочатку було три пілотних міста, у наступному році долучилося ще 6. А вже у 2021 році Чернівці доєдналися до цього проєкту. Опитування повинно було тривати місяць, ми розпочали 15 листопада і мали завершити відповідно 15 грудня. Проте ми провели його значно швидше - близько двох тижнів тривало опитування трьохсот респондентів», - розповіла директорка.
Загалом опитування містить 49 індикаторів (муніципальна статистика та результати опитування), які стандартизують. Далі для кожного субіндексу, а їх є 7, присвоюється вага у загальному індексі, її визначає експертна комісія при Фонді ООН у галузі народонаселення. Тоді субіндекси сумують і виводять загальний індекс благополуччя.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами