У програмі "Суть Речей" на Радіо 10 позаштатний головний обласний імунолог Аліна Дашкевич та позаштатний головний обласний педіатр Оксана Знак розповіли про те, чому так важливо вакцинуватися
Оксана Знак: Є інфекційні захворювання, які викликають імунітет, тривалий, на все життя. Ми щеплюємо проти інфекційних захворювань, які небезпечні для життя. Можна одужати, але можна залишитися інвалідом. На жаль. Ми пам’ятаємо, рік уже напевне, як ми завершили масову імунізацію проти поліомієліту додатково і ми багато про це говорили. Від поліомієліту одужували, але залишалися на ціле життя інвалідами. З паралічами, прикутими до інвалідних візочків. Інфекційні захворювання небезпечні своїми наслідками. Імунітет може сформуватися, але з якими наслідками.
Є випадки, коли від інфекційних захворювань можуть люди помирати. Календар щеплень складений з урахуванням саме тих інфекційних захворювань, які можуть бути смертельно небезпечними, або небезпечними в плані інвалідизації або надто важкого перебігу хвороби. Або, до прикладу, ми щеплюємо дітей проти краснухи. Саме захворювання краснуха не є небезпечним, дитина легко переносить його, але нещеплена жінка, якщо вона заразиться під час вагітності, то це призведе до викидня, або до народження хворої дитини. Є важкі інфекційні захворювання, або вони мають важкі наслідки. Якщо не імунізована людина вступає в доросле життя.
Людмила Григорчук: Пані Оксано. Імунізація, щеплення, здоров’я наших дітей – наскільки це пов’язано, і наскільки це важливо?
Оксана Знак: Зв’язок цей неймовірно важливий, оскільки єдиним способом захисту від небезпечних інфекційних захворювань, які ми маємо на сьогоднішній день, не дуже вміємо лікувати. Так от єдиним способом профілактики таких захворювань є імунізація. Зв’язок безпосередній, прямий і незаперечний.
Людмила Григорчук: Що треба знати найголовніше, які тези основні, ви вкладаєте в голову кожного?
Оксана Знак: Основною тезою є те, що щепитись потрібно обов’язково. В дуже рідкісних випадках може бути відмова. Але це скоріше виключення, а ніж закономірність. Небезпека, що дитина може захворіти дуже висока особливо зараз, бо у нас довгий час не було вакцини. Діти не були щеплені в повному обсязі. В кожній країні є календар щеплень і в кожній країні він свій. В Україні календар щеплень не був виконаний. Таким чином у нас накопичився прошарок незахищених дітей проти інфекційних захворювань. Звичайно, що ризик спалаху хвороб в такому випадку в рази вищий.
Людмила Григорчук: Пані Аліно, тільки ризик чи все таки ви відчули, що діти почали більше хворіти?
Аліна Дашкевич: В цьому році є спалахи кору в Румунії, в нас це поодинокі випадки Івано-Франківській області , але є. Наразі у нас є вакцина від цього захворювання. Ми активно щепимо дітей і дякуємо батькам, що вони з розумінням підійшли до цього. Але це тому що спалахи хвороби є.
Оксана Знак: Ми хотіли батьків привчити, що не треба щепити дітей за епідемічними показами, коли вже є хвороба, а краще планово.
Читати ще: Їдете у відпустку за кордон? Подбайте про додаткові щеплення - імунолог
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами