Чернівчанка Анастасія Ковальчук живе у багатоквартирному будинку по вулиці Комарова. Дівчина бідкається, що їй важко підіймати на 5 поверх візочок та маленьку дитину. Каже, в під’їзді на першому поверсі її сусіди зайняли площу загального користування та зробили там комірчину. Тому місця для візочків чи інших речей немає.
«З 1 рочку та 8 місяців я заставляла свою донечку підійматися самій на 5й поверх, бо фізично не можу нести її та коляску разом. Ще додалися покупки в магазині. Вона плакала, казала що їй важко, але підіймалася далі, через відсутність місця, де залишають коляску. Я пробувала підіймати її спочатку, потім бігла за коляскою. Але вона плакала ще дужче, кликала мене, і це був додатковий ризик. Тому ми так само підіймалися ніжками», - пояснює Анастасія.
Читайте також: На площі Філармонії руйнується 120-річний будинок
Комірчина у під'їзді
А на початку березня донці Анастасії поклали гіпс на ніжку. Тоді дівчина пішла до сусідів і попросила тимчасово надати їй місце для візочка в тій комірчині, поки дитина не зможе підійматися сходами сама.
«На що одразу отримала різко-негативне "нет, этому не быть". Я перепитала, чи точно сусідка добровільно відмовляється надати мені доступ. Якщо так, то далі я просто дію по Закону України. Вона сказала "по ЗУ" і закрила двері», - розповідає Анастасія.
Тож дівчина написала заяву до поліції та департаменту ЖКГ. Проте поки відповіді не отримала.
Вам буде цікаво: Сусіди врятували господаря будинку від пожежі
Голова кооперативу цього будинку Юрій розповів Інформаційному агентству АСС, що спілкувався з сусідами, які зробили на першому поверсі комірчину:
«Там живуть люди похилого віку. Вони зробили комірчину вже дуже давно. Тоді мешканці будинку були не проти. Але є й інші місця, де можна залишати візочок. Наприклад, підвал»
Правозахисниця Тетяна Шепелько розповіла Інформаційному агентству АСС, що таку проблему можна вирішити юридично, бо під'їзд - це спільна власність всіх співвласників багатоквартирного будинку.
«Але це - цивільна справа, тобто звертатися потрібно тільки в суд. Ні в поліції, ні в будь-якому іншому органі не зможуть притягнути до відповідальності сусідів», - каже правозахисниця.
У Чернівецькому місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги розповіли, що згідно з ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» спільне майно багатоквартирного будинку є спільною власністю співвласників.
Для співвласників багатоквартирного будинку встановлені дві можливі форми управління :
1) через органи ОСББ;
2) управителем – шляхом передання усіх чи частини функцій з управління.
«У випадку порушення правил користування приміщеннями загального користування необхідно письмово звернутися до управителя чи органу ОСББ з вимогою вжити необхідних заходів щодо осіб, винних в такому порушенні. Якщо визначити порядок спільного користування в позасудовому порядку неможливо, тоді потрібно звертатися до суду», - повідомляють центрі з надання безоплатної правової допомоги.
У Чернівецькому місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги надають допомогу у складенні заяв, скарг та інших документів правового характеру та забезпечують надання безоплатної вторинної правової допомоги (послуги адвоката за рахунок держави)
Автор: Олександра Раца
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами