Крайній термін для визначення зі своїм лікарем є 1 квітня 2018 року, розповів у програмі «Суть Речей» на Радіо 10 Іван Хорошенюк, головний лікар чернівецької дитячої поліклініки
Людмила Григорчук: Які найважливіші, на вашу думку, зміни у медичній реформі, яку прийняли у Верховній Раді? Зараз новий етап у вас, нова робота.
Іван Хорошенюк: Ми готували і психологічно, і емоційно до цієї реформи. Це відчували і самі лікарі, і пацієнти. Ці перші кроки, які повинні реально підняти нашу медицину на зовсім інший якісний рівень, ми повинні були сприймати нормально і я так думаю, що ВР правильний зробила висновок, що за цей законопроект проголосували і в принципі відкрили широку дорогу до наших реформ у медицині, які будуть стосуватися поки що первинної мережі, а потім поступово перейде до вторинної. Перший етап буде стосуватися педіатрів, сімейних лікарів, терапевтів, первинка буде налаштована на більш якісний і принциповий підхід як до самої структури, як до фінансування, і зрозуміло, пацієнтам теж треба буде підготуватися певним чином, звикати до деяких змін.
Людмила Григорчук: Які правила пацієнтам треба вивчати? До чого готуватися?
Іван Хорошенюк: Готуватися до того, що вони повинні обрати собі лікаря і відверто кажучи, лікаря, якому вони довіряють, з яким вони можуть порадитися. Це повинні бути партнерські відносини, щоб не було так, що деякі наші пацієнти, що вони не знають, як звати їхнього лікаря. Щоб не було черг, щоб він не гадав, попаде він до лікаря, чи не попаде. У нього має складений був договір, вони мають обмінятися номерами телефонів. Медична сестра буде виконувати функцію своєрідного організатора, як це за кордоном, координатора. І не треба буде навіть до реєстратури звертатися.
Людмила Григорчук: Реєстратуру звільняти?
Іван Хорошенюк: Ні, є ж вторинний рівень, допоміжна служба, реєстратура матиме роботу. Але найголовніше, що кожен матиме свого лікаря. Чи він буде педіатр, чи сімейний, чи терапевт. Це, я думаю, задовольнятиме обидві сторони.
Людмила Григорчук: Скільки часу має пацієнт, щоб визначитися зі своїм лікарем?
Іван Хорошенюк: В принципі, даною реформою передбачено, що всі лікарі первинної мережі повинні отримати електронні ключі і у всякому разі, маємо зайти у електронний реєстр. До нового року маємо визначитися. Останній термін – це 1 квітня 2018 року. Потім навіть варіант, якщо лікар пішов у декретну відпустку чи на лікарняний, то у цій декларації мають бути прописані підстраховуючі колегіальні лікарі, які будуть надавати допомогу. Така ситуація є у кожній країні. У кожного лікаря буде зв’язок з пацієнтом, все це буде обумовлено, прописано. Не треба буде накази по поліклініці чи дікарні надавати. Все буде обумовлено у кожній декларації, хто кого буде заміняти.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами