Про це депутати Чернівецької міської ради Наталія Фрунзе та Тарас Прокоп розповіли у програмі Суть Речей на Радіо 10, пише ІА АСС.
На думку Наталії Фрунзе локдаун потрібно вводити лише тоді, коли ситуація із захворюваністю на коронавірус буде критичною.
«Мені дуже дивно, що керівництво країни вже наперед, за місяць, чи більше, запланувало з 8 січня закрити всіх на локдаун. Це неможливо визначити, адже ми не знаємо, яка буде ситуація з хворими з 8 січня, тобто їх може бути значно менше, навіщо закривати. Все треба дивитися по ситуації, по кількості хворих, робити тестування, щоб ми розуміли. Так, люди хворіють, це правда, але, як нам показують останні дані, кількість хворих на COVID-19 зменшується. Якщо раніше було по 500 людей в день, то тепер 240-250, а це фактично вдвічі менше», - зазначає Наталія Фрунзе.
Вона додала, що ситуація буде справді загрозливою: всі лікарні будуть переповнені, хворих не буде куди класти, будуть складні випадки, то дійсно потрібно буде закриватися на локдаун. Якщо ж ситуація буде більш контрольована, тоді потрібно працювати. Підприємці повинні заробляти гроші, каже депутатка.
«Якщо ми ще раз зупинимо бізнес, дуже складно буде відновитися малому і середньому бізнесу. Після локдауну, який фактично у нас відбувся у березні та квітні, дуже багато підприємців взагалі закрилися. На сьогоднішній день я знаю скільки підприємств працюють в нуль, або в мінус, вони думають, що пройде час і вони цей період переборють. Щоб не втратити своїх працівників, виплачують заробітні плати, підтримують їх, тому що розуміють, що треба щось робити, але якщо буде ще один локдаун, я, чесно, не знаю, що буде з підприємцями», - каже Наталія Фрунзе.
Наші новини є у Facebook
Такої ж думки притримується і новообраний депутат Чернівецької міськради Тарас Прокоп. Він вважає, що до введення жорсткого карантину потрібно підходити дуже зважено, адже з одного боку – це здоров’я і життя людей, а з іншого боку – економіка і фінансове виживання.
«Єдиного правильного рішення немає. Якщо ситуація дійсно критична, тоді максимальні обмеження доречні та є доцільними, коли ми розуміємо, що є дуже велика загроза саме життю і здоров’ю людей. Якщо ситуація буде більш-менш стабільна, тоді я прихильник того, щоб дотримуватися максимально усіх заходів безпеки, але давати можливість підприємцям працювати. Водночас потрібно забезпечити контроль за дотриманням заходів безпеки і тоді це буде збалансоване рішення. Ми маємо по пандемії ситуативно дивитися: конкретно у цей період – щотижня моніторити кількість - доцільно закривати, чи недоцільно», - каже Тарас Прокоп.
Водночас, додала Наталія Фрунзе, у випадку введення локдауну, усі люди мають бути в однакових умовах, без винятків.
«Якщо локдаун, то він має бути для всіх: ніяких «Велюрів», ніяких «Епіцентрів» не повинно бути відкрито. Для нас життя людей – це найголовніше. Це є пріоритетом, тому будемо дивитися по ситуації», - зазначила Фрунзе.
Нагадаємо, що 27 грудня на Буковині виявили 93 нових випадки COVID-19.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Менше думайте про " бідних бізнесменів ", а більше про народ !
Грамотеї !
Чому Ваши некомпетентні, непрофесійнй тексти мають і по 43 рядка
, а наши коментарі мают бути не більше 5 ?