Вакцина «Верораб» може використовуватися як для екстреної профілактики у осіб, покусаних тваринами, так і для попередження сказу в осіб з груп професійного ризику.
Впродовж 2018 року в Чернівецькій області було зареєстровано 1015 звернень за антирабічною допомогою, з яких 959 - після укусів тварин. З цього числа 311випадків - серед дітей.
Як повідомляє ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України», протягом 2018 року в області вірус сказу було виявлено і підтверджено у 6 тварин, серед яких кіт, корова і чотири собаки (Вижницький, Заставнівський, Новоселицький, Герцаївський і Сторожинецький райони).
Крім екстреної профілактики при укусах тварин, захист від сказу важливо забезпечити особам з груп професійного ризику: працівникам ветеринарних лабораторій, клінік та інших лабораторій, які працюють з вуличним вірусом сказу, мисливцям, лісникам, спеціалістам ветеринарної медицини, працівникам боєнь, таксидермістам, особам, що виконують роботу з відлову і утримання безпритульних тварин, а також працівникам притулків для утримання безпритульних тварин.
Читайте ще: Випадок сказу зареєстрували на Буковині
Епідеміологи зазначають, що в області залишилося близько 700 доз вакцини проти сказу. Відтак, щонайменше 200 мешканців області з груп професійного ризику можуть отримати безкоштовне профілактичне щеплення проти сказу в Лікарні швидкої медичної допомоги, що в Чернівцях, а також у центральних районних лікарнях краю.
Для проведення профілактичної імунізації проти сказу застосовується трьохкратне введення вакцини «Верораб» - по 0,5 мл на 0-й, 7-й та 28-й день.
Довідково:
Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Перебіг захворювання характеризується розвитком своєрідного енцефаліту, паралічем м’язів тіла, починаючи з місця укусу чи подряпини, стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У процесі швидкого поширення вірусу розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку. У разі зволікання з наданням квалфікованої медичної допомоги смерть неминуча.
Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські тварини. Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через укус, подряпину та мікроушкодження шкіри і навіть при потраплянні зараженої слини тварини на слизові оболонки тіла.
Вам буде цікаво: Буковинців закликають вакцинувати домашніх тварин
Єдиним способом екстреної профілактики та попередження хвороби є своєчасне введення антирабічної вакцини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами