Волонтери Буковини започаткували незвичну акцію: через соціальні мережі запропонували всім охочим приносити непотрібні книги, журнали, коробки і папери. Понад 6 тонн макулатури за кілька тижнів – результат шокував навіть ініціаторів акції. Все це у пунктах збору волонтери обміняли на гроші і придбали дороговартісний тепловізор для українських захисників.
Хто по кілька кілограмів, а дехто й сотнями – від малого до великого на Буковині збирають макулатуру. Буковинка Оксана розповідає, як тільки почула про акцію, вирішили допомогти українським захисникам. Приносила у волонтерський центр непотрібні книги.
Оксана Кнап, буковинка: «Звісно, я розумію, що я може не можу багато дати якихось грошей, чи щось, але макулатуру вже ж можна зібрати. Я закінчила біологічний, в мене є багато старих книг з біології і з ґрунтознавства. Я думаю, що їх також зберу і принесу сюди, у всякому випадку вони будуть цінні, щоб зберегти когось життя».
Леся Михайлюк, волонтер: «Ми назвали, це просто акція по збору макулатури, а журналісти вже дали таку творчу назву назвали «Обміняй макулатуру на життя». Відгукуються люди всі, починаючи від діток, школярів, так само організації долучились, апеляційний суд, наші сусіди, громадський суд, вони почистили свої архіви і те, що не потрібно принесли нам».
Спочатку заклик приносити непотрібну макулатуру волонтери поширили через соціальні мережі. За кілька днів допомогти українським захисникам зголошувались з найвіддаленіших куточків області.
Павло Комісарчук, волонтер: «Буквально щойно 2 людини передзвонили нам і попросили, щоб ми заїхали, забрали макулатуру. Тут порядку 15-170 кілограмів макулатури, в основному журнали, книги прочитані».
Загалом за 2 місяці волонтери зібрали понад 6 тонн макулатури.
Леся Михайлюк, волонтер: «За ці кошти, від вилученої макулатури ми придбали тепловізор вартістю 65 тисяч гривень. Правда, до цього люди добавляли і гроші здавали. Але тепловізор вже придбаний, відправлений бійцям 41 бригади. Там 7-ро наших хлопців чернівецьких».
Зважаючи на ентузіазм буковинців збір макулатури вирішили продовжити. Тепер збирають кошти на термобілизну.
Жанна Король, волонтер: «Тому що термобілизна – її багато не буває. І Міністерство оборони не настільки забезпечує термобілизною, тобто якщо каски, бронижелети – вже точно не потрібно від волонтерів, то термобілизна і форма та берци ще потрібні».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами