14 серпня - початок Успенського посту. Він триватиме до 28 серпня
Насправді, Успенський піст - чудова роздолля для випічки: "Радий Яків, що пиріг з маком". Нехай тісто і пісне, не забороняється додавати какао, кава, горіхи, родзинки, корицю, коріандр, рослинне масло, а потім щедро присмачувати отримане медом і варенням.
Просте і дуже смачне ласощі - медова меренга. Це "печиво" робиться із змішаною пшеничного борошна з цукровою пудрою і корицею з додаванням соди і меду. Отримане тісто розкочується в нетовсті коржі і запікається. У ці ж дні прийнято збирати не тільки мед, але і ягоди-малину, черемху, княжнику. Вони чудово прикрасять і без того не бідний річний стіл.
Особливий шик - з'єднання меду і маку в маковому молоці. Воно представляє із себе маково-медову масу, в яку вмочують млинці.
Питний мед - головний напій Медового Спаса
Питною мед - ну хто не чув про це найдавніше напої народів Русі та Європи? Тисячу років тому наші предки його з задоволенням споживали, поки з початком масового виробництва горілки питною мед не пішов в історію. Навіть самі рецепти були на довгий час втрачено, тому що передавалися вони найчастіше усно.
Створені пізніше "меди", "медки" і "медовухи" не мають ніякого відношення до класичних медів середньовіччя. З якої ж причини зник цій чудовий напій? Причина проста - на приготування хорошого меду йшло 10-15 років. Найкращий мед міг настоюватися до 40 років. Це встановив російський історик та кулінар Вільям Васильович Похльобкін, який зумів відновити оригінальні рецепти меду.
"Ставлений" мед готувався з двох третин меду і третини ягідного соку. Ця суміш піддавалася природного бродіння, після чого багаторазово переливалася і витримувалася в смоляних бочках від 10 до 40 років. Самий "сирої" мед в такому випадку виходив після 5-8 років.
На Медовий Спас пасічники вирізують з вуликів перші в цьому році стільники і несуть святити мед в церкву. Також було покладено роздати по шматочку сот з медом дітям, а самі благочестиві бджолярі і обдаровували жебраків. З нагоди свята було прийнято пекти медові пряники, млинці з медом і багато інші вироби з медом.
Була традиція готувати страви з маком: в силу обставин випічка повинна бути пісною, але від цього вона не стає менш смачною - пекли -з маком.
Медовим Спасом відкривали проводи літа - зазвичай саме в цей день птахи відлітають на південь. Традиційно саме у цей час на Русі освячували нові колодязі і чистили старі, а також здійснювали хресний хід на природні водойми і джерела для освячення води.
Після хресного ходу купалися у воді і купали худобу, щоб змити гріх і бути здоровішими. Після мокрого Спаса вже не купалися: літо хилиться до заходу, вода "цвіте", замовкають птахи, бджоли не носить збори, граки збираються в зграї і готуються до відльоту. Для селянина це страдная пора, польові роботи,
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами